Sociale

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 18 gusht 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
10 perandoritë që pothuajse ia dolën të kontrollonin shumicën e botës
  • 2017-08-18

10 perandoritë që pothuajse ia dolën të kontrollonin shumicën e botës

Në këtë listë, dominimi i botës përcaktohet si kontroll direkt dhe indirekt mbi shumicën e popullsisë së botës. Kjo do të thotë që, për tu kualifikuar për këtë listë, një perandori nuk do të kish nevojë të kontrollonte të gjithë hapësirën tokësore të botës, por mjafton q

No Pic available
  • 2017-08-18

Emërimet e MAS në bordin e UT, përplasje mes Rektorit dhe dekanëve, pezullohet kancelari

Universiteti i Tiranës pas zëvendësimit të 3 anëtarëve në bordin administrativ të këtij universiteti, nuk është më si më parë. Përplasjet e para kanë nisur jo vetëm brenda rektoratit por edhe nga fakultetet të cilat kundërshtojnë rektorin Mynyr Koni dhe urdhrin e ministres s

Elvis Presley, gjithçka që duhet të dini rreth Mbretit!
  • 2017-08-18

Elvis Presley, gjithçka që duhet të dini rreth Mbretit!

Nga kërcimi i veçantë, te kura prej maniaku për flokët. Jeta jashtë kornizave e artistit amerikan Me 16 gusht të 1977, ekzaktësisht 40 vjet më parë, Elvis Presley, mbreti i Rockut, gjendet pa ndjenja në shtëpinë e tij të Memphis, Graceland duke lënë në lot miliona fansa. Sot talenti

Tiranë, kontrolle të bashkisë në pikat e karburantit dhe gazit
  • 2017-08-18

Tiranë, kontrolle të bashkisë në pikat e karburantit dhe gazit

Bashkia e Tiranës ka vijuar edhe këto ditë me aksionin e saj për licencimin e të gjitha pikave që tregtojnë karburant dhe gaz të lëngshëm. Policia Bashkiake në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Taksave dhe Tarifave Vendore e kanë shtrirë aksionin e tyre në bllokimin e të

ÇFARË PRITET TË SJELLË REFORMA NË DREJTËSI!
  • 2017-08-18

ÇFARË PRITET TË SJELLË REFORMA NË DREJTËSI!

Spartak NGJELA Gjendja ekonomike në Shqipëri është shumë e rëndë. Dhe ndërkohë ka dhe krizë energjitike të pakrahasuar. Amerika dhe BE nuk do të lejojnë ndërhyrje financiare ndihmuese nga institutet financiarë të tyre, nëse qeveria e re nuk do të vijojë reformën në drejtësi dhe

No Pic available
  • 2017-08-18

Një modele si Heidi Klum kush nuk do ta kishte zili

Supermodelja Heidi Klum së fundmi ka reklamuar linjën e saj të re të të brendshmeve të femrave.  44- vjeçarja publikoi fofot e reja për linjën e saj Heidi Klum  Intimates ditën e shtunë  në një mjedis spektakolar më lule ashtu si vetë linja ishte. Edhe pse jo e re në m

Era Istrefi në ShBA, së shpejti sjell bashkëpunimin me French Montana
  • 2017-08-18

Era Istrefi në ShBA, së shpejti sjell bashkëpunimin me French Montana

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Era Istrefi duket se përfundoi kohën e pushimeve dhe është rikthyer në ShBA për të vazhduar me angazhimet muzikore. Thuhet se pas suksesit me Redrum, së shpejti do të vijë në bashkëpunim me reperin amerikan French Monstana. Sipas spekulimeve, ky projekt

Kalendari