Sociale

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 24 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-24

Rrëfehet Marina Vjollca: Ja si u njoha me Getin

Ato sapo kurorëzuan dashurinë e tyre pak ditë më parë dhe martesa e tyre ishte kryefjala e mediave rozë. Bëhet fjalë për ciftin simpatik të showbizit shqiptar, Marina Vjollca dhe Geotar Selimi. Ndonëse në fillim janë munduar që lidhjen e tyre ta mbajnë të fshehtë, kjo ka qenë e pam

Humbi 12 kg, por të pasmet i ka ende bombastike
  • 2017-09-24

Humbi 12 kg, por të pasmet i ka ende bombastike

Vite më parë nuk i kishim parë ende format bombastike të këngëtares Ronela Hajati . Por në 2013 në performancën e spektaklit të përvitshëm të Kënga Magjike, këngëtarja i la të gjithë pa fjalë. Përveçëse performancës ekspresive në skenë, na mbetën sytë dhe tek të pasmet e

No Pic available
  • 2017-09-24

Të mos gjesh vend ku të fshihesh

Çfarë mund të arrijnë të zbulojnë makineritë nëpërmjet njohjes së fytyrës. Jeta në epokën e njohjes së fytyrës Krijimi i fytyrës së njeriut mund të krahasohet me një kryevepër arti, ajo është një punë e mrekullueshme. Llojshmëria e habitshme e tipareve të ndryshme të fytyr

Moderatorët që lanë pas hatërmbetjet dhe bënë paqe me VIP-at
  • 2017-09-24

Moderatorët që lanë pas hatërmbetjet dhe bënë paqe me VIP-at

  Shpesh herë në mediat shqiptare ka pasur konfrontime mes personazheve publikë. Të tilla debate që kanë sjellë largime nga njëri apo tjetri emision, janë bërë lajm për rrjetet sociale. Personazhe mjaft të njohur si kryeministri Edi Rama, këngëtarja Rovena Stefa, analisti Artan

Vendosen stolat e rinj përgjatë lumit të Lanës
  • 2017-09-24

Vendosen stolat e rinj përgjatë lumit të Lanës

Përgjatë lumit të Lanës, ka filluar vendosja e stolave të rinj duke u ardhur në ndihmë të gjithë grupmoshave. Ndërmarrja e Punëtorëve të Qytetit të Tiranës, ka nisur punën për riparimin e stolave të dëmtuar si dhe vendosjen e atyre të rinj në vendet e pushimit për kalimtarët.

Letrat e dashurisë së Oskar Wilde: Mos e thyej zemrën time!
  • 2017-09-24

Letrat e dashurisë së Oskar Wilde: Mos e thyej zemrën time!

Historitë e dashurive nuk janë asnjëherë të lehta, aq më tepër të atyre që janë të të njëjtit seks. Një ndër personazhet që e ka vuajtur më shumë persekutimin për shkak të prirjeve të tij dashurore është Oskar Wilde, i cili u burgos disa herë për homoseksualizmin e tij. Por

No Pic available
  • 2017-09-24

PO, DHE SA KOHË DO TI DUROJNË SHQIPTARËT KËTA KARAGJOZË?

Spartak Ngjela Europianët me pasqyra i gënjyen indianët e Amerikës dhe iu morën tonelata ar… Rama i di shqiptarët indianë: ai kërkoi t’iu shiste shqiptarëve një fotografi me Presidentin amerikan si sukses vetjak. Komedi. Pse, i di shqiptarët indianë ky pafille! Sa shumë jan

Kalendari