Sociale

Gjithsej 25 lajme të mbledhura për datën 25 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-09-25

Ky çift i famshëm shqiptar do të largohet nga Shqipëria

Çifti i njohur shqiptar janë një prej çifteve më të dashur për publikun. Këngët dhe videoklipet e tyre kanë fituar zemrat e shqiptarëve. Bëhet fjalë për Big Basta dhe Vesa Luma. Edhe pse prej vitesh jetojnë në Tiranë, një postim i Vesës në rrjetin e  saj social Instagram ka

No Pic available
  • 2017-09-25

Vajza më e bukur në botë mahnit në Javën e Modës në Milano

Pasi u etiketua ‘vajza më e bukur në botë’, modelja franceze Thylane Blondeau po shfaqet në Javën e Modës këtë muaj, pasi deri më tani ajo është ulur vetëm në audiencë.Të shtunën në mbrëmje, 16-vjeçarja sfiloi në prezantimin e koleksionit  Pranverë 2018 për Dol

No Pic available
  • 2017-09-25

A është reperi kosovar në pritje për tu bërë baba?

Reperi kosovar, Gold AG ka disa kohë që përjeton dashurinë me një vajzë, me të cilën është kurorëzuar për martesë. Edhe pse ajo nuk është e njohur për publikun, të gjithë presin lajmin që Gold (Arian Agushi) të bëhet baba. Në një intervistë për Prive, ai ka folur rreth karri

No Pic available
  • 2017-09-25

Dikush nuk mund ti ndahet Marinës dhe Getit për muaj mjalti

Çifti më i ri në shoëbizin shqiptar, Marina Vjollca dhe Getoar Selimi duket se kanë vendosur të shkëputen nga angazhimet profesionale për të shijuar muajin e mjaltit. Të dy kanë një karrierë të suksesshme, ndërkohë që kanë vetëm një javë që kanë kurorëzuar dashurinë e tyre m

The Guardian: Të ngjitesh në malet pa kufij të Ballkanit, një xhep i mrekullueshëm i Europës
  • 2017-09-25

The Guardian: Të ngjitesh në malet pa kufij të Ballkanit, një xhep i mrekullueshëm i Europës

Pamjet nga majat e larta të Kosovës janë të pabesueshme. Ose kështu më është thënë, shkruan Ben Lerwill për gazetën e njohur The Guardian, në një artikull në rubrikën e udhëtimeve, të publikuar më 24 shtator. Është e ndërlikuar për ta konfirmuar mes mjegullës dhe erës

Intervista e Isa Boletinit në prill 1913, për kufijtë e Shqipërisë
  • 2017-09-25

Intervista e Isa Boletinit në prill 1913, për kufijtë e Shqipërisë

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, Le Radical, ka botuar, të mërkurën e 9 prillit 1913, në faqen n°3, intervistën e patriotit dhe trimit shqiptar, Isa Boletini, në lidhje me përcaktimin e kufijve të Shqipërisë. Atdhetari shqiptar, ashtu siç i ka hije një lideri, ka mbrojtur aso

BOTA KA NEVOJË PËR MË PAK TRUMP DHE MË SHUMË EUROPË
  • 2017-09-25

BOTA KA NEVOJË PËR MË PAK TRUMP DHE MË SHUMË EUROPË

Donald Trumpi rrezikon paqen botërore. Ai luan me zjarrin me Korenë e Veriut dhe Iranin dhe zgjeron në këtë mënyrë hendekun me evropianët. Kjo në një kohë kur ai mund të mësonte shumë prej tyre A mund t’ia marrë mendjen me diçka ndonjëri presidentit të SHBA? Ndoshta me ndonj

Kalendari