Sociale

Gjithsej 25 lajme të mbledhura për datën 26 shtator 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Akreditimi, UT spranon dështimin: Raporti ka gafa
  • 2017-09-26

Akreditimi, UT spranon dështimin: Raporti ka gafa

Janë njohur vetëm të premten me raportin fillestar te akreditimit, por Universiteti i Tiranës nuk e njeh që tani rezultatin e procesit, duke shpresuar ne përmirësime ne raportin përfundimtar. Rektorati i UT pranon pikat e dobëta, por këmbëngul se plotëson të gjitha standardet detyruese.

Pitbull me GPS, kontrolle të rrepta për qentë shtëpiakë
  • 2017-09-26

Pitbull me GPS, kontrolle të rrepta për qentë shtëpiakë

Një databazë që do të menaxhohet nga Shërbimi Veterinar, do tu japë mundësi autoriteteve të monitorojnë të gjithë qentë shtëpiake në të gjithë vendin, që nga vendndodhja, vaksinimi i tyre, sjellja e egër apo sëmundjet që mund të kenë. Çdo qytetar që ka, apo kërkon të adopto

Pamela Anderson në stadium, kujt po i jep zemër?
  • 2017-09-26

Pamela Anderson në stadium, kujt po i jep zemër?

Ylli i Baywatch-it Pamela Anderson ishte fotografuar duke pare e emocionuar  të dashurin e saj Adil Rami gjatë fitores së Marsejës në Toulouse të dielën në mbrëmje. Mesfushori francez luajti për 90 minuta në fitoren 2-0 të skuadrës së tij në Velodrome të Stade, ku Olumpique shko

No Pic available
  • 2017-09-26

Uragani Irma, JLo dhuron 1 milionë dollarë për familjet e viktimave

Jennifer Lopez do të dhurojë 1 milionë dollarë për familjet e viktimave të uraganit Irma që shkatërroi Puerto Rikon. Pas një kërkesë që i bëri fansave të saj për të dhuruar të ardhura për këto familje nëpërmjet një video të postuar në rrjetet sociale, këngëtarja u bashkua m

U fejuan moderatorja me reperin dhe ne nuk kuptuam asgjë?
  • 2017-09-26

U fejuan moderatorja me reperin dhe ne nuk kuptuam asgjë?

Çifti më i ri në showbizin shqiptar, Elita Rudi dhe Gjiko kanë disa kohë që shijojnë dashurinë e tyre publikisht, por duket se kanë bërë dicka në fshehtësi. Një unazë në gishtin e moderatores ka ngritur dyshime rreth një ceremonie fejese mes tyre. Në postimet e fundit, Elita shfaqe

Princi që çarmatosi Fiori Dardhën, shpërthen në lot në DWM
  • 2017-09-26

Princi që çarmatosi Fiori Dardhën, shpërthen në lot në DWM

Ka kaluar mes emocionesh të forta mbrëmja e tretë në skenën e DWM për moderaton e emisionit BOOM, Fiori Dardha. Në skenën ku çdo të hënë performon numrin e përzgjedhur të kërcimit, ajo u surprizua me të të birin Abel. Dhe pse një kritik i fortë i Fiorit në puntatat e kaluara, Abe

No Pic available
  • 2017-09-26

Linda Rei rrëfehet për fejesën dhe planet për të bërë fëmijë

Linda Rei u bë e njohur në Shqipëri për historinë e guximshme që luftoi për tu kthyer nga mashkull në femër. Ka 6 muaj që përflitet lidhja e saj e dashurisë me një biznesmen nga Kosova që jeton në Zvicër dhe foli për fejesën e saj me të. Në një intervistë për Rudina Magjistari

Kalendari