Sociale

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 14 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
RAMA PO PASTRON MILIARDAT E TIJ ME KONCESIONE
  • 2017-11-14

RAMA PO PASTRON MILIARDAT E TIJ ME KONCESIONE

Nga Ylli MANJANI Ka bërë çmos këto 10 ditë për të harruar legjitimimin e maskarallëkut të PA BARAZISË para ligjit. U zu me grekët, me italianët, me mediat e Kazanit, me opozitën po e po!  Prishi (virtualisht) ca shpi në Himarë; bëri Butrintin sallameri; përdori një dorëheqje të

No Pic available
  • 2017-11-14

I ulur këmbëkryq, ambasadori Lu mëson si të punojë tezgjah

TIRANE- Ambasadori Amerikan Donald Lu, pavarësisht angazhimit të tij me misionin e diplomatit gjen edhe pak kohë për të zbuluar traditat e veçanta të popullit shqiptar. E në këtë linjë, për të prekur më nga afër realitetin shqiptar, ambasadori Lu ka lënë zyrën, ndërsa ka

Kush ishin templarët? Historia e kalorësve të famshëm dhe thesari i tyre
  • 2017-11-14

Kush ishin templarët? Historia e kalorësve të famshëm dhe thesari i tyre

Themeluar në vitin 1118 nga aristokrati Hygo di Payns, në respekt te kërkesës së San Bernardo di Chiaravalle në përfundim të kryqëzatës së parë. Urdhri i Templarëve ishte i përbëre në fillim nga 11 murgjër francezë të armatosur me shpata,të cilët kishin për detyrë të mbronin

FOTO: Zbulohen 400 porta mijëravjeçare në Arabi, kush i ka ndërtuar?!
  • 2017-11-14

FOTO: Zbulohen 400 porta mijëravjeçare në Arabi, kush i ka ndërtuar?!

Më tepër se 400 ndërtime mijëravjeçare me gurë, në formën e dyerve, janë zbuluar ndër vite në shkretëtirën e Arabisë Saudite. Prej vitit 1950, kur shënohet zbulimi i parë, e deri më sot autoritetet kanë zhvilluar kërkime rreth këtyre formave të çuditshme, të cilat besohet se j

No Pic available
  • 2017-11-14

Riparohet në kohë rekord linja e transmetimit që vjen nga burimet e Shën Mërisë

Pas rrëshqitjes së tokës në zonën ku kalonte linja e transmetimit që vjen nga burimet e Shën Mërisë, Bashkia e Tiranës, përmes UKT, ka rehabilituar sërish rrjetin duke normalizuar furnizimin me ujë të disa zonave në kryeqytet. Siç duket edhe nga fotot, specialistët e UKT u angazhu

Të flirtosh në palestër? Përse jo, ja disa rregulla
  • 2017-11-14

Të flirtosh në palestër? Përse jo, ja disa rregulla

E ku ka rast më të mirë se të flirtosh në palestër? Të gjesh partnerin në stërvitje e sipër, është e lehtë: ja se si të veprojmë. Kur bëjmë ushtrime fizike, japim më të mirën tonë; jini të kujdesshëm të evitoni ata që nuk ju pëlqejnë, dhe të afroheni me të tjerët. Nëse

Look-u, si të visheni nëse keni gjoksin të vogël
  • 2017-11-14

Look-u, si të visheni nëse keni gjoksin të vogël

Veshjet që iu nxjerrin në pah dhe mbushin format Ka nga ata që ndihen keq, por ka të tjera që e shohin si avantazh: të kesh gjoks të vogël mund të jetë pengesë, por edhe kënaqësi në të njëjtën kohë për të përcaktuar veshjet e gardërobës. Pa pasur nevojë të bëni ndërhyrje e

Kalendari