Sociale

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 18 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-18

HISTORI/ Një akt mirësie bashkon dy familje të ndara që nga Lufta e Parë Botërore

Në prag të 100-vjetorit të përfundimit të konfliktit të parë mbarëbotëror, pas 99 vitesh, një familje neozelandeze më në fund gjen pasardhësin e njeriut që shpëtoi gjyshin saj në një betejë gjatë Luftës së Parë Botërore. Tani ata po planifikojnë të kthejnë atë pjesë të h

No Pic available
  • 2017-11-18

Misteret e zërit të Hitlerit, incizime ku flet edhe për Shqipërinë

Debati mbi zërin e Hitlerit çelet sërish nga The Independent, që ngacmon kështu një diskutim të hershëm. Adolf Hitleri njihej për cilësitë e mëdha si orator dhe aftësinë për të tërhequr vëmendjen e turmave. Por fakti që në shumicën e fjalimeve të tij, zëri i liderit nazist ndr

No Pic available
  • 2017-11-18

Tirana feston 73-vjetorin e Çlirimit, kryebashkiaku Veliaj: Të frymëzohemi nga historia 

TIRANE- Me rastin e 73-vjetorit të Çlirimit nga pushtuesit nazifashistë, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ministra, deputetë, përfaqësues të qeverisë, anëtarë të Këshillit Bashkiak, si dhe dhjetëra veteranë të Luftës Nacional-Çlirimtare, morën pjesë në ce

No Pic available
  • 2017-11-18

PO SHKATËRROHET SIMBIOZA E POLITIKËS SË LARTË ME KRIMIN E RRUGËS 

Në Shqipëri po shkatërrohet simbioza e politikës së lartë me krimin e tregut dhe atë të rrugës. Sot Shqipëria sapo ka hyrë në fenomenin moral dhe ligjor të eliminimit të simbiozës së krimit dhe politikës së lartë. Në fakt, duhet theksuar se kjo është gjendja e mjerë e politik

A doni të dukeni më sensuale? Provoni këto strategji
  • 2017-11-18

A doni të dukeni më sensuale? Provoni këto strategji

Vetëm të qenit e bukur nuk mjafton: guxoni me diçka më pikante dhe do të bëheni e parezistueshme Jeni të lodhur nga pamja juaj dhe doni të jeni më joshëse? Lajmi i mirë është se misioni është i mundur: të tregohesh më shumë sexy është një art që mësohet dhe që mund ta vendos

Veliaj: Brenda dy viteve rehabilitojmë edhe zonat periferike
  • 2017-11-18

Veliaj: Brenda dy viteve rehabilitojmë edhe zonat periferike

Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha se brenda dy viteve do të rehabilitohen edhe zonat periferike të Tiranës, të cilat janë kryesisht zona me ndërtime informale. E fundit është ajo e banorëve të rrugës Besnik Hidri në Laprakë, kufi me Laknasin, ku ka nisur edhe rikonstruksion

Vetullat, si tia bëjmë që të rriten të trasha dhe sa më shpejt
  • 2017-11-18

Vetullat, si tia bëjmë që të rriten të trasha dhe sa më shpejt

Në përpjekjen për ti rregulluar ato, e ekzagjerojmë me piskatore? Mos u frikësoni, ka një mënyrë për të rritur vetullat: ja cila është! Vetullat! Sa herë mund të na ketë ndodhur që tu prishim formën me piskatore në përpjekjen për ti nxjerrë ato ashtu siç një estetist bën? Pas

Kalendari