Sociale

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 19 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-19

Vdekja e Totò Riina-s, Cosa Nostra në kërkim të padrinos së ri

Të gjitha familjet e Cosa Nostra-s i njihnin Riina-s karizmën dhe autoritetin. Super të kërkuarit Messina Denaro i mungon konsensusi unanim. Pse mafia e ka të vështirë të gjejë zëvëndësin e Riina-s. Ishte një kapo-mafioz i moshuar dhe ambicioz, që rreth dhjetë vite më parë kishte ve

TOTO RINA DHE (PA)NEVOJA PËR NJË FALKONE SHQIPTAR!
  • 2017-11-19

TOTO RINA DHE (PA)NEVOJA PËR NJË FALKONE SHQIPTAR!

Nga Alfred PEZA Lajmi për vdekjen e Toto Riinës bosit të bosëve të mafias, pushtoi mediat e mesdheut dhe Europës, për të mos thënë edhe më tej. Përbindëshi siç e kishte pseudonimin, mund të kishte jetuar edhe përtej moshës që ëndërron shumica e  njerëzimit, nëse kanceri dhe nj

Gianni Morandi, 40 albume dhe shumë miq
  • 2017-11-19

Gianni Morandi, 40 albume dhe shumë miq

Kantautori italian: Shoh Jagger dhe McCartney, më të vjetër dhe vazhdoj përpara Djali i përjetshëm publikon ‘Damore dautore’, albumin e 40-të, tetë këngë dedikuar ndjenjave dhe të shkruara nga Elisa, Ermal Meta, Thomas Paradiso dhe nga të mëdhenjtë Fossati dhe Ligabue: Jam

Turizëm: Hong Kongu, qyteti më i vizituar në botë
  • 2017-11-19

Turizëm: Hong Kongu, qyteti më i vizituar në botë

Të dhënat u përhapën nga Euromonitor gjatë World Travel Market, në Londër. Bangkoku dhe Londra në podium. Në top 100 edhe Milano, Venecia, Firence dhe Roma. Roma në vend të 12, Milano në vend të 27, Venecia në vend të 38, Firence në vend të 44: janë katër qytete italiane, të gjit

Denoncimi i Fiks Fare, gjobiten 12 gurore në malin e Tomorrit
  • 2017-11-19

Denoncimi i Fiks Fare, gjobiten 12 gurore në malin e Tomorrit

Skandali i denoncuar në Fiks Fare për guroret në malin e Tomorrit ka çuar atje vetë ministrin e Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi. Menjëherë dikasteri në fjalë ka gjobitur 12 subjektet që operojnë në këtë zonë dhe ka nisur procedurat për revokimin e liçencave të tyre. Masat jan

Pylli Orbital, vijon mbjellja e pemëve në Liqenin e Farkës
  • 2017-11-19

Pylli Orbital, vijon mbjellja e pemëve në Liqenin e Farkës

Liqeni i Farkës po shndërrohet dita ditës në një park të mirëfilltë dhe në një nga destinacionet më të frekuentuara të qytetarëve të Tiranës për të kaluar fundjavat dhe kohën e lirë. Si pjesë edhe e projektit të Pyllit Orbital, Bashkia e Tiranës dhe Agjencia e Parqeve dhe Rekr

Tregjet publike të Bashkisë bosh, por tregtarët shesin ende në rrugë
  • 2017-11-19

Tregjet publike të Bashkisë bosh, por tregtarët shesin ende në rrugë

Bashkia e Tiranës ka ngritur një rrjet modern tregjesh publik të fruta-perimeve, për ti dhënë fund fenomenit të shitjes produkteve ushqimore në rrugë dhe ofrimit të standardeve dhe sigurisë më të madhe ushqimore për konsumatorët. Shembulli më i mirë i transformimit është ai i Paza

Kalendari