Sociale

Gjithsej 18 lajme të mbledhura për datën 20 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Bora mbulon Korçën, në disa zona trashësia 30 cm
  • 2017-11-20

Bora mbulon Korçën, në disa zona trashësia 30 cm

Ulja e temperaturave ka bërë që reshjet e borës të mbulojnë Korçën. Trashësia e saj ka mbërritur deri në 30 cm. Sipas raportimeve të para, në akset rrugore Korçë-Pogradec dhe Korçë-Kapshticë, trashësia arrin në 5 cm dhe fatmirësisht nuk ka krijuar vështirësi në qarkullimin e

Të jetosh në shtëpinë më të çuditshme në botë (Foto)
  • 2017-11-20

Të jetosh në shtëpinë më të çuditshme në botë (Foto)

Ajo është një shtëpi unike, shumë e çuditshme, e vendosur në qytetin e pasur të Hillsborough, California dhe quhet Flintstones House. Më në fund, në maj të këtij viti shtëpia gjeti një blerës dhe sipas raportimeve, pronari i ri ka paguar plot 2.8 milionë dollarë. I njohur nga banor

Kur media franceze vlerësonte mbretin Zog në 20-vjetorin e pavarësisë
  • 2017-11-20

Kur media franceze vlerësonte mbretin Zog në 20-vjetorin e pavarësisë

Nga Aurenc Bebja*, Francë Le Figaro ka botuar të dielën e 27 nëntorit 1932, në faqen n°2, një shkrim me rastin e 20-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Prestigjiozja franceze ka vënë në dukje asokohe përparim-zhvillimin e kombit tonë nën drejtimin e mbretit Zog. Si ka qenë sit

Ushtritë më të fuqishme në botë dhe në Ballkan, ja ku renditet Shqipëria
  • 2017-11-20

Ushtritë më të fuqishme në botë dhe në Ballkan, ja ku renditet Shqipëria

Shtetet e Bashkuara ruajnë dominancën si për fondin ushtarak, ashtu edhe për ushtrinë më të fortë në glob. Shtetet e Bashkuara janë forca më e fuqishme ushtarake në botë, ndërsa Kroacia është ushtria më e fuqishme në rajonin e Ballkanit Perëndimor, shkruan portali Global Firepowe

ÇDO TË NDODHË ME DY PARTITË JAKOBINE PS DHE PD?
  • 2017-11-20

ÇDO TË NDODHË ME DY PARTITË JAKOBINE PS DHE PD?

Nga Spartak NGJELA Në fillim të vitit 2018 e deri në mars të këtij viti fillon çmontimi i jakobinizmit të korruptuar shqiptar. Shqipëria në vitin 1992 kaloi nga një tirani bolshevike terroriste, në një jakobinizëm korruptiv antidemokratik. l. Çfarë është jakobinizmi aktual shqiptat

7  kafe që ndoshta ju kurrë nuk do ti pini
  • 2017-11-20

7  kafe që ndoshta ju kurrë nuk do ti pini

Kafe me 60 doza kafeine, kafe me karbon dhe madje edhe pa ngjyrë. Në cdo vend që mund të shkosh, do ta gjesh një të ndryshme. Ne po ju paraqesim kafet më të çuditshme që bëhen në botë.   Kafja pa ngjyrë Dihet që kafja është një nga armiqtë e smaltit të dhëmbëve dhe për këtë

Galaxy S9, Samsung do të vjedhë karakteristikat e iPhone X
  • 2017-11-20

Galaxy S9, Samsung do të vjedhë karakteristikat e iPhone X

Samsung ka filluar që tani të prodhojë sa më shpejtë Galaxy S9, me një raport që pretendon se prova e prototipit është zhvilluar gjatë tetorit. Pas daljes në treg të iPhone X, Samsung është duke u përgatitur të kundërpërgjigjet sa më shpejtë. Sipas disa burimeve të drejtuesve t

Kalendari