Sociale

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 22 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-22

Zjarr në Uzinën e Përpunimit të Naftës në Ballsh, lëndohet një punëtor

BALLSH Një zjarr ka rënë në ambientet e Uzines se Përpunimit të Thelle te Naftës në Ballsh. Mësohet se nga zjarri është lënduar një 53-vjecar me inicialet L.Y , i cili është punëtor i uzinës. Zjarri ka rënë në repartin e Koksit dhe janë djegur mbetjet toksike të naftës

Shtëpia e Bardhë në panik, djali i presidentit Trump kërcënohet me vdekje
  • 2017-11-22

Shtëpia e Bardhë në panik, djali i presidentit Trump kërcënohet me vdekje

SHBA ISIS duket se ka një objektiv të ri dhe ai nuk është një personazh i zakonshëm, por djali 11-vjecar i presidentit amerikan Donald Trump. Sipas The Free Beacon, grupi terrorist po shpërndan detaje personale për 11-vjecarin Barron Trump në kanalet e mediave sociale, duke përfsh

No Pic available
  • 2017-11-22

Mos e humbisni mundësinë, Ambasada e SHBA jep lajmin e mirë për studentët shqiptarë

TIRANE Përmes një statusi në Facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për studentët shqiptarë që dëshirojnë të studiojnë në Amerikë. Sipas njoftimit, afati për dorëzimin e dokumentacionit është shtyrë deri në 31 dhjetor. Mos e h

Horoskopi, ja pica e duhur për shenjën tuaj të zodiakut
  • 2017-11-22

Horoskopi, ja pica e duhur për shenjën tuaj të zodiakut

Të gjithë i duam, por yjet na tregojnë se cila është e duhura për ne, duke u bazuar tek shenja e zodiakut Janë të paktë personat që nuk i duan picat: një Margarita apo një Katër Stinët, janë gjithmonë një zgjedhje e shkëlqyer për të organizuar darka fantastike në minutën e fund

Vitamina E, një aleat i çmuar i shëndetit tonë
  • 2017-11-22

Vitamina E, një aleat i çmuar i shëndetit tonë

Është shumë e dobishme në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe kancerit dhe gjithashtu një  antioksidant i fuqishëm. Ja cilat janë ushqimet që e përmbajnë këtë vitaminë. Vitamina E është një aleat natyral për shëndetin e trupit tonë: përveç që është një antioksidant i

Dasma, trendet më të fundit për tortën e çiftit
  • 2017-11-22

Dasma, trendet më të fundit për tortën e çiftit

E bardhë, shumëkatëshe, shumë e ëmbël: është protagonistja skenike e pritjes së çiftit. Ja cilat janë tendencat e fundit Një nga momentet më emocionuese të dasmës është prerja e tortës: dora e nuses e shoqëruar me atë të dhëndrit, do të presë një pjesë dhe do tia ofrojë ba

No Pic available
  • 2017-11-22

GJITHNJË E MË SHUMË TË HUAJ TË PASTREHË NË BE

Dimri vjen dhe me të edhe të ftohtët. Ai që nuk ka çati mbi kokë, atë e presin kohë të vështira. Gjithnjë e më shumë nga këta njerëz vijnë në Gjermani nga shtetet e tjera të BE. “Në vitin 2011 kemi pasur rreth 11 përqind persona të pastrehë nga shtetet e BE. Ndërkohë ky

Kalendari