Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 24 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
NJË RRËFENJË ME JUGOSLLAVIN NË AEROPORTIN E PODGORICËS
  • 2017-11-24

NJË RRËFENJË ME JUGOSLLAVIN NË AEROPORTIN E PODGORICËS

Petrit KUÇANA Mirëdita. Unë jam Jugosllavi. Mirëserdhët në Mal të Zi dhe faleminderit që zgjodhët kompaninë tonë. Këto ishin këto fjalët e tij të shqiptuara me një anglishte të mirë, ndërsa mbante në duar emrin tim të printuar në një letër A4 në aeroportin e Podgoricës. Ish

Asteroidi që morri emrin e vajzës shqiptare: Kjo është Pranvera që i krenoi të gjithë
  • 2017-11-24

Asteroidi që morri emrin e vajzës shqiptare: Kjo është Pranvera që i krenoi të gjithë

Lajmi se në Gjithësi një asteroid u emërua me emrin e vajzës shqiptare, Pranvera Hyseni, bëri të ndihen krenarë mijëra njerëz. Asteroidi i zbuluar në vitin 2000 nga Katalina Sky Survey, u vendos të quhet Pranvera Hysniu nga Minor Planet Centre, departament në Universitetin e Harvardit.

No Pic available
  • 2017-11-24

Surpriza e Ramës për 100 mijë punonjësve të administratës

Qeveria ka marrë vendim për të lënë pushim administratën të hënën e ardhshme, në 27 Nëntor. Vendimi është publikuar sot në faqen e Këshillit të Ministrave. Në këtë mënyrë punonjësit e administratës do të kenë gjithsej 5 ditë rresht pushim, pasi përveç të së shtun

Skandal me tekstet shkollore: Kosova ende se ka shpallur pavarësinë!
  • 2017-11-24

Skandal me tekstet shkollore: Kosova ende se ka shpallur pavarësinë!

Vazhdojnë skandalet me tekstet shkollore të Republikës së Kosovës. Një i tillë është edhe në Librin e Sociologjisë për klasat e 12-të. Në këtë libër shkruan se si Kosova ende qenka nën administrimin e UNMIK-ut, edhe pse Kosova e ka shpallur pavarësinë që gati 10 vjet.

Të pastrojmë Shqipërinë, Klosi: Sezoni veror do e gjejë vendin të pastër
  • 2017-11-24

Të pastrojmë Shqipërinë, Klosi: Sezoni veror do e gjejë vendin të pastër

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi u zotua sot se sezoni Sezoni turistik 2018 do të gjejë Shqipërinë të pastër Në hapjen e aksionit Ta pastrojmë Shqipërinë në një ditë, një iniciativë e lëvizjes Green Line Albania dhe me pjesëmarrjen e organizatës Ta pastrojmë Kosovën

No Pic available
  • 2017-11-24

Bashkia e Tiranës rehabiliton këndin e lojërave te Komuna e Parisit

Krahas ndërtimit të këndeve të reja, një vëmendje të posaçme Bashkia e Tiranës po i kushton edhe mirëmbajtjes së këndeve të ndërtuara deri më tani. Sipas planit të punës për mirëmbajtjen, specialistët e Bashkisë së Tiranës kanë rigjeneruar gjelbërimin e sheshi rekreativ te K

E Premtja e Zezë, 10 dhuratat më origjinale për ti vënë nën pemë
  • 2017-11-24

E Premtja e Zezë, 10 dhuratat më origjinale për ti vënë nën pemë

Të lodhur nga maratona rraskapitëse e dyqaneve dhe qendrave tregtare? Qetësohuni: online mund të gjeni me të vërtetë diçka të veçantë. Aventura vazhdon: po, sepse falë të Premtes së Zezë mund të vazhdojmë të lundrojmë përmes mijëra artikujve dhe të gjitha produktet janë në su

Kalendari