Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 24 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 2
No Pic available
  • 2017-11-24

Shëndeti, i ftohti përballohet në tavolinë

Nuk mund ti shmangim sëmundjet sezonale me një ushqim të vetëm, por janë disa që na vijnë në ndihmë! Është e vërtetë, nuk mund të imagjinojmë të ruhemi nga të ftohtit dhe gripi me një ushqim të vetëm: megjithatë të ngrënit shëndetshëm mund të furnizojë trupin tonë me ushq

ARRATISJA FLET MË SHUMË SE ÇDO ARRESTIM
  • 2017-11-24

ARRATISJA FLET MË SHUMË SE ÇDO ARRESTIM

Astrit Patozi Janë tre ish-drejtues të lartë policie, të cilët prej ditësh po i fshihen drejtësisë, pasi prokuroria u preu fletëarrestet për lidhje me krimin e organizuar. Kam frikë se po të kishin qenë trafikantë droge në vend të tyre, të paktën njeri do të ishte dorëzuar vetë

Detyrat në shkollë, projekti në 4 qarqe, ushqimin e merr përsipër bashkia
  • 2017-11-24

Detyrat në shkollë, projekti në 4 qarqe, ushqimin e merr përsipër bashkia

Të bëjmë detyrat në shkollë është një projekt që do të pilotohet në 20 shkolla dhe ku mësimi zhvillohet vetëm me 1 turn. Veç Tiranës, nisma do të shtrihet edhe në qarqe të tjera. Janë edhe 4 qarqe të tjera, Korça, Elbasani, Lezha dhe Fieri. Qëllimi është të ndihmohen sidomos

Veliaj nderon me Medaljen e Mirënjohjes boksierin kampion Ferit Keta
  • 2017-11-24

Veliaj nderon me Medaljen e Mirënjohjes boksierin kampion Ferit Keta

Veliaj: Mirënjohje për punën dhe sakrificat, një kampion i vërtetë dhe shembull për të rinjtë shqiptarë Kampioni i sapo shpallur i Gjermanisë në boks, Ferit Keta, i cili mban njëkohësisht edhe titullin kampion Europe në Kikboks, u nderua me Medaljen e Mirënjohjes nga kryetari i Bashk

Kalendari