Sociale

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 07 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rama: Mirëmëngjesi me videon e ekipeve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore
  • 2017-12-07

Rama: Mirëmëngjesi me videon e ekipeve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore

Kryeministri Rama sot ka uruar mirëmëngjesi ndryshe nga herët e tjera. Kreu i qeverisë sot ka zgjedhur një video të punës së mjekët të Urgjencës Kombëtare Mjekësore që vizitojnë familjet e prekura nga përmbytjet. Postimi MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga puna e pandërprerë e eki

No Pic available
  • 2017-12-07

Rikthehen shirat në të gjithë vendin, çfarë parashikojnë meteorologët ditët e fundit të javës

Moti i kthjellët dhe i ftohtë që ka vijuar gjatë ditëve të fundit në të gjithë vendin do tua lërë vendin shpejt shirave. Sipas Meteoalb, edhe për pjesën e parë të ditës së enjte do të vijojë moti i kthjellët, ndërsa të premten vranësira të shpeshta do të shfaqen në gj

Ecte 6 orë për të shkuar në punë, jep dorëheqjen mësuesi
  • 2017-12-07

Ecte 6 orë për të shkuar në punë, jep dorëheqjen mësuesi

Mësuesi nga Gramshi, Skerdilajd Murati tashmë është një persoanzh i njohur. Pak kohë më parë, mediat nisën të shkruanin për mësuesin e ri të Gjuhë-Letërsisë që ecte 6 orë çdo ditë për të shkuar në shkollën ku jepte mësim duke u ndeshur madje dhe me ujq gjatë rrugës s

No Pic available
  • 2017-12-07

Ministrja Lindita Nikolla do jap rrogën për familjet e përmbytura

  TIRANE- Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka mbledhur sot në një takim drejtorët e shkollave të vendit, për të diskutuar pas situatës së krijuar nga përmbytjet. Në takim, ministrja Nikolla tha se duhet më shumë bashkëpunim dhe solidaritet për të ndihmuar familjet në ne

Nga Trump tek Berluskoni, ja çfarë hanë 7 njerëzit më të fuqishëm
  • 2017-12-07

Nga Trump tek Berluskoni, ja çfarë hanë 7 njerëzit më të fuqishëm

1.Donald Trump Shijet gastronomike të të fuqishmëve të Tokës, janë më të zakonshme se sa mund ti mendoni. Për shembull, presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump – sipas një libri të shkruar nga dy udhëheqës të fushatës Corey Lewandowski dhe David Bossie – është n

Prag Krishtlindjesh! Pa frikë, një sindromë që mund të kalohet
  • 2017-12-07

Prag Krishtlindjesh! Pa frikë, një sindromë që mund të kalohet

Nëse e urreni këtë periudhë të vitit, zbuloni se si të luftoni stresin e festave Për Krishtlindje ne të gjithë duhet të ndihemi më të mirë dhe më të lumtur, të mblidhemi në familje, para pemës plot drita, të hapim dhuratat dhe të hamë drekën me gëzim. Por jo gjithmonë gjërat

Rama, uron mirëmëngjes me ekipet e Urgjencës Kombëtare Mjekësore
  • 2017-12-07

Rama, uron mirëmëngjes me ekipet e Urgjencës Kombëtare Mjekësore

Kryeministri Rama sot ka uruar mirëmëngjesi ndryshe nga herët e tjera. Kreu i qeverisë sot ka zgjedhur një video të punës së mjekët të Urgjencës Kombëtare Mjekësore që vizitojnë familjet e prekura nga përmbytjet. Postimi MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga puna e pandërprerë e eki

Kalendari