Sociale

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 11 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-12-11

Meta: Reflektoni për të sotmen dhe të ardhmen e fëmijëve

Në 71 vjetorin e krijimit të UNICEF, Presidenti i vendit Ilir Meta ka apeluar për reflektim për të sotme dhe të ardhmen e fëmijëve. Në një postim në fb, Meta kërkon rritjen e përkujdesit dhe dashurisë ndaj fëmijëve, veçanërisht ndaj atyre pa kujdes prindëror, si dhe promovimin e t

No Pic available
  • 2017-12-11

Mos flisni se do ta keni keq, Sokol Hoxha: Mjeku i Enverit më kërcënoi mua dhe Lilianën

Në përgjigjen e tij për mjekun e të atit, Isuf Kalo, djali i ish-diktatorit, Sokol Hoxha, teksa flet per likuidimin e Everit, tregon se ai dhe bashkeshortja e tij, Liliana, janë kërcënuar nga Kalo. Ne intervisten dhene per Panorama, Sokol Hoxha thote se mendimet per eliminimin e

No Pic available
  • 2017-12-11

UNICEF, Meta: Reflektoni për të sotmen dhe të ardhmen e fëmijëve

Në 71 vjetorin e krijimit të UNICEF, Presidenti i vendit Ilir Meta ka apeluar për reflektim për të sotme dhe të ardhmen e fëmijëve. Në një postim në fb, Meta kërkon rritjen e përkujdesit dhe dashurisë ndaj fëmijëve, veçanërisht ndaj atyre pa kujdes prindëror, si dhe promovimin e t

KRYEPROKURORI, PROVA QË KOMPROMENTON REFORMËN!
  • 2017-12-11

KRYEPROKURORI, PROVA QË KOMPROMENTON REFORMËN!

Nga Ylli Manjani Ajo që pritej ndodhi! Ligjërisht Shqipëria është pa Prokuror të Përgjithshëm. Prokurorit aktual i ka mbaruar mandati që e gëzonte sipas Kushtetutës! Ligjet e reja nuk përcaktojnë asgjë se si zgjidhet Prokurori i ri i Përgjithshëm në kushtet kur: vetting ska përfund

10 fakte që e bëjnë të veçantë Suedinë nga shtetet tjera
  • 2017-12-11

10 fakte që e bëjnë të veçantë Suedinë nga shtetet tjera

Yachts in Gamla Stan in Stockholm Shpesh kemi dëgjuar rreth të mirave socio-ekonomike nga shtetet nordike ku edhe Suedia pothuajse në shumicën e rasteve përmendet si një shtet që sjell mundësi të ndryshme për të gjithë banorët që jetojnë atje. Prej shumë gjërave të cilat nuk mund t

JA PROVAT E KORRUPSIONIT
  • 2017-12-11

JA PROVAT E KORRUPSIONIT

Nga Spartak NGJELA Shiu që sjell përmbytje dhe shkatërrim autostradash me shkarje masive dherash e gurësh; provon çdo ditë vjedhjen e madhe që iu është bërë shqiptarëve. l. Ky është në fakt korrupsioni i provuar i Berishës për të gjitha rrugët, është prova e kapjes nga FBI-a, v

Familja që zbuloi Amerikën
  • 2017-12-11

Familja që zbuloi Amerikën

Historia e Leif Erikson, lundërtari viking që arriti në kontinentin amerikan rreth vitit 1000, pothuajse pesë shekuj para Kolombit dhe e të afërmve të tij, eksploruesit protagonistë të pushtimit të Perëndimit në ujërat e Veriut Ishte një lundërtar i madh nga një familje kolonizator

Kalendari