Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 13 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët: Vijon rritja e punësimit
  • 2017-12-13

Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët: Vijon rritja e punësimit

Kryeministri Edi Rama në postimin e parë sot ka dhënë një lajmë të mirë në lidhje me punësimin. Rama bashkangjitur me linkun e INSTAT tha se vijon rritja e punësimit në vend. Lajmin e mirë që vijon rritja e punësimit dhe rënia e vazhdueshme e papunësisë, shkruan Rama. MIRËMËNGJES

No Pic available
  • 2017-12-13

Valixhe me para dhe lojëra me trurin: Si mund të manipulohen zgjedhjet (dhe një histori me Millosheviçin)

Prozhektorët dhe kamerat ndizen kur liderët e Gjermanisë dhe Rusisë Angela Merkel dhe Vladimir Putin dalin në skenë. Ne nuk ndërhyjmë kurrë në jetën, apo proceset politike të vendeve të tjera, tha Putin gjatë një konference të përbashkët shtypi që u zhvillua në fillim të majit t

Disa këshilla për ata që kanë vendosur të martohen për Krishtlindje
  • 2017-12-13

Disa këshilla për ata që kanë vendosur të martohen për Krishtlindje

Nëse keni vendosur të thoni po në festat e Krishtlindjeve duhet të keni përcaktuar tashmë gjithçka: riparimet përfundimtare të fustanit së bashku me rrobaqepësen, thirrjet më të fundit telefonike menaxherëve të vendndodhjes dhe hotelerisë, një bisedë të fundit me luleshitësin tua

No Pic available
  • 2017-12-13

ATY KU ËSHTË MACRONI, ËSHTË PËRPARA

Tani Presidenti i Francës po shpëton klimën. Dhe i tregon vendin Donald Trumpit. Dhe pak shfrytëzon edhe vakumin, që sundon për momentin në Berlin, mendon Jens Thurau. Sërish një takim i nivelit të lartë për klimën? Presidenti i Francës, Emmanuel Macron e di si mund të prodhosh kryeti

No Pic available
  • 2017-12-13

Rrjet i ri kanalizimesh në zonën e Kinostudios, Bashkia nis zbatimin e projektit të ri

Zona e Kinostudios do të ketë një rrjet tërësisht të ri të kanalizimeve duke i dhënë zgjidhje problematikave të mbartura ndër vite si pasojë e amortizimit të rrjetit. Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit në rrugën Aleksandër Moisiu me qëllim nxjerrjen tërësisht nga fun

No Pic available
  • 2017-12-13

Nxori me forcë gazetarët, Drejtoria e Shërbimit Spitalor: Mjeku  theu etikën për shkak të ngarkesës

Pas videove të publikuara dje nga BalkanWeb ku mjeku i urgjencës së Korçës Dhimitër Samara ofendonte dhe shtynte gazetarët për të mos intervistuar edukatoren Suzana Brahimllari ndaj të cilës ishte ushtruar dhunë, ka reaguar Drejtoria e Shërbimit Spitalor Korçë. Ky institucio

Rruga Tiranë-Elbasan, mbi 300 milionë euro të hedhura dëm
  • 2017-12-13

Rruga Tiranë-Elbasan, mbi 300 milionë euro të hedhura dëm

Ndërtimi i Autostradës Tiranë-Elbasan nisi më 29 prill të vitit 2011. Pas Rrugës së Kombit, ajo ishte vepra e dytë më e madhe publike që ndërtohej në historinë e Shqipërisë. Projekti parashikonte që segmenti, që lidh kryeqytetin me Elbasanin në vetëm 31 kilometra rrugë, të shk

Kalendari