Sociale

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 14 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
ERA E KEQE E POLITIKËS
  • 2017-12-14

ERA E KEQE E POLITIKËS

Nga Fadil LEPAJA Një fjalë e re, që nga Kosova do të hyjë në fjalorin  e shprehjeve politike, si instrument i politikës,  ditëve të fundit filloi të pluskojë në sipërfaqen e Viberit,   dhe krejt skenës politike kosovare. Jo se politika kosovare, edhe më herët nuk binte erë të k

No Pic available
  • 2017-12-14

Më tërhoqi zvarrë, fëmijët u tmerruan, dëshmia e edukatores që u dhunua nga drejtoresha (Video)

KORÇË- Edukatorja 50-vjeçare Suzana Brahimllari, e cila denoncoi dje drejtoreshën e kopshtit Laureta Asllani ka dhënë një prononcim për News24  ku ka rrëfyer gjithçka që ka ndodhur brenda institucionit të sistemit parashkollor. Sipas edukatores drejtoresha e dhunonte prej koh

Rrugët e reja me korsi biçikletash në TiranëNgjyra e flamurit shtrihet gjatë gjithë Bulevardit
  • 2017-12-14

Rrugët e reja me korsi biçikletash në TiranëNgjyra e flamurit shtrihet gjatë gjithë Bulevardit

Gjithnjë e më shumë Tirana po i ngjason qyteteve europiane. Krahas përmirësimit të infrastrukturës bazë, tashmë në rrugët e reja, por edhe ato ekzistuese  po reflektohen të njëjtat parametra si bulevardet europiane, ku mendohet për hapësirat që respektojnë ata që duan të lëvizi

Krishtlindjet 2017, 10 gjëra që nuk duhet të dhurohen
  • 2017-12-14

Krishtlindjet 2017, 10 gjëra që nuk duhet të dhurohen

Çdo vit shumë blerje përfundojnë në harresë. Ja cilat janë dhjetë dhuratat që nuk duhet të bëhen për të shmangur ndonjë surprizë të pakëndshme Mendimi është ai që ka rëndësi. Çdo vit në kohën e Krishtlindjes përsëritet kjo gjë, por ka shumë dhurata të padëshirueshme q

Dhëmbë të bardhë e të shëndetshëm, binomi nuk është i qartë
  • 2017-12-14

Dhëmbë të bardhë e të shëndetshëm, binomi nuk është i qartë

Hulumtimet e fundit zbulojnë se disa ngjyra estetikisht të pakëndshme mund të kenë një efekt mbrojtës ndaj kariesit dhe inflamacionit gingival. Të bardhë dhe me shkëlqim, të bukur dhe të shëndetshëm. Të gjithë duam ti kemi dhëmbët kështu: të bardhë dhe me shkëlqim, ashtu si ato

Raporti: Shqiptarët, më dembelët në Europë
  • 2017-12-14

Raporti: Shqiptarët, më dembelët në Europë

Edhe pse mund të rrinë me orë të gjata në punë, të punojnë fundjavave, të përpiqen shumë për të arritur objektivat që iu janë vënë, sërish punonjësit shqiptarë nuk arrijnë që sigurojnë nga puna e tyre të ardhurat e pritshme nga punëdhënësit. Dhe në një rreth vicioz këta

Mos ma prek Valbonën, organizatorët e protestës me hotele pa leje në park
  • 2017-12-14

Mos ma prek Valbonën, organizatorët e protestës me hotele pa leje në park

Organizatorët e protestave në mbrojtje të Parkut Kombëtar të Valbonës kanë ndërtuar vetë pa leje në këtë zonë. Nga një vëzhgim i Fiks Fare rezulton se në Valbonë janë ndërtuar disa biznese, hotele dhe bujtina, të cilat rezultojnë se janë pa leje. Pronarët e tyre pretendojnë

Kalendari