Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 03 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
KUSH I SHKAKTOI PROTESTAT NË IRAN?
  • 2018-01-03

KUSH I SHKAKTOI PROTESTAT NË IRAN?

Udhëheqësit e Iranit duket se kanë mendime të ndryshme rreth arsyeve të protestave antiqeveritare që kanë përfshirë vendin, rreth asaj se çfarë përfaqësojnë demonstruesit dhe se ç’duhet bërë për të frenuar trazirat – sfida më e rëndë për udhëheqjen fetare të Iran

Mollëzat dhe transplantimi i mjekrës, kërkesat e bukurisë për 2018
  • 2018-01-03

Mollëzat dhe transplantimi i mjekrës, kërkesat e bukurisë për 2018

Ekspertët janë në kërkim të gjërave të thjeshta dhe të shkurtra Shkrirja e yndyrave, mollëzat dhe transplantimi i mjekrës: ata do të jenë ndërhyrjet kirurgjikale më të kërkuara për vitin që po vjen. Raffaele Rauso, ish-kryetar i Federatës Italiane të Mjekëve Estetikë (Fime), fl

Sërish punime tek sheshi Skënderbej, kufizohet qarkullimi para selisë së PS
  • 2018-01-03

Sërish punime tek sheshi Skënderbej, kufizohet qarkullimi para selisë së PS

Bashkia e Tiranës do të nisë nesër në mëngjes fazën e dytë të punimeve për Rikualifikimin urban të Sheshit Skënderbej, të cilat synojnë ta kthejnë në identitet lulishten pas monumentit të Skënderbeut, e cila do të jetë një hapësirë tërësisht çlodhëse. Për të përshpejtua

Çfarë i ndodh trupit nëse ndalojmë ngrënien e bukës dhe makaronave
  • 2018-01-03

Çfarë i ndodh trupit nëse ndalojmë ngrënien e bukës dhe makaronave

Minimizimi i karbohidrateve vazhdon të jetë i fortë, sidomos në disa lloje dietash. Por kur vendosim të heqim nga pjata tërë kategoritë e lëndëve ushqyese (gjithmonë zgjedhje e dëmshme) ne duhet të dimë se çfarë dëmtimesh sjellin dhe për çfarë shërbejnë për shembull karbohidra

No Pic available
  • 2018-01-03

Rama mban premtimin, vajza e komunitetit rom nis punë te MSH

Kryeministri Edi Rama disa ditë më parë ishte i pranishëm në një emision televiziv, ku i veshur si Babagjyshi i Krishtlindjeve surprizoi një vajzë nga komuniteti rom. E reja, e quajtur Eriglisa rrëfeu historinë e saj, ku vendosi theksin tek peripecitë me të cilat është ndeshur ajo dhe

Fshati pa tokë e rrugë, banorët: Na kanë harruar (Video)
  • 2018-01-03

Fshati pa tokë e rrugë, banorët: Na kanë harruar (Video)

Fshati Narç është një fshat me rreth 1500 banorë që ndodhet në Bashkinë e Vaut të Dejës, në të cilin prej 20 vitesh fshatarët janë pa tokë dhe për të jetuar marrin me qira ose blejnë toka në zonën Lezhës. Sipas banorëve, toka u është marrë nga fshatrat kufitare dhe pavarësi

Lotaria amerikane, diskutohet zëvendësimi me një sistem me pikë
  • 2018-01-03

Lotaria amerikane, diskutohet zëvendësimi me një sistem me pikë

Pas sulmit terrorist të New York-ut, Donald Trump kërkoi ti jepet fund lotarisë amerikane. Presidenti amerikan kritikon më së shumti kushtet që duhen plotësuar për të fituar lotarinë, të cilat i konsideron si tejet minimale dhe që mund të plotësohen nga kushdo. Por edhe nëse ky progra

Kalendari