Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 03 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 2
Heronjtë e heshtur të Tiranës pas përfundimit të festave
  • 2018-01-03

Heronjtë e heshtur të Tiranës pas përfundimit të festave

#td_uid_1_5a4d3c24daf51 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/01/ba-1-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5a4d3

No Pic available
  • 2018-01-03

Gjermania, e preferuara për rininë e Shqipërisë të diplomuar në mjekësi

Gjermania vendi më i preferuar për rininë e Shqipërisë të diplomuar në mjekësi. Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë gjatë vitit 2017 viza pune për 3.500 qytetarë nga Shqipëria. Në Qendrën Goethe të gjermanishtes në Tiranë, partnere e Institutit Goethe, është rritur me ritme t

Ndryshon mosha e pensionit, grave iu shtohen 2 muaj
  • 2018-01-03

Ndryshon mosha e pensionit, grave iu shtohen 2 muaj

Me nisjen e vitit të 2018 ndryshon mosha e daljes në pension për gratë si dhe vitet e vjetërsisë në punë për burrat. Kjo pasi, sipas reformës, që hyri në fuqi në janar të vitit 2015, parashikohet një rritje graduale e moshës dhe vjetërsisë në punë, çka lidhet direkt me masën e

No Pic available
  • 2018-01-03

Rama nis ditën me pamje të rrugës së re në Gjirin e Lalëzit

Tradita e urimit të shqiptarëve çdo mëngjes për një ditë të mbarë është ruajtur edhe në këtë fillim të 2018-s nga Kryeministri Edi Rama. Kreu i qeverisë e ka nisur ditën e sotme duke publikuar pamje nga punimet në rrugën e re Lalëz-Biz-Drac-Kepi i Rodonit, e cila shtohet si një

Kalendari