Sociale

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 13 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
MJEKU ARMIK NUK VRITET AS NË LUFTË
  • 2018-01-13

MJEKU ARMIK NUK VRITET AS NË LUFTË

Nga Lorenc Vangjeli Denonco! Telefononi në numrin pa pagesë dhe denonco menjëherë këtu korrupsionin! Nuk ka spital universitar apo qendër mjekësore, në Tiranë apo në skajet më periferike, ku nuk ka mbërritur posteri i gjelbër që fton qytetarët të denoncojnë bluzat e bardha. Nuk ka v

Shqipëria turistike, Rama nis ditën me videon e mediave skandinave
  • 2018-01-13

Shqipëria turistike, Rama nis ditën me videon e mediave skandinave

Turizmi po forcon gjithmonë e më tepër pozitat si motori që shtyn përpara ekonominë shqiptare dhe pritshmëritë e vizitorëve të huaj janë të larta. Përveç mediave të Evropës qendrore që kanë pasqyruar bukuritë shqiptare në ekranet e tyre, edhe mediat Skandinave kanë zhvendosur v

Vizitë në biznesin fason, Qato: Punësojmë grupet e pafavorizuara dhe gratë në nevojë
  • 2018-01-13

Vizitë në biznesin fason, Qato: Punësojmë grupet e pafavorizuara dhe gratë në nevojë

Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato, e shoqëruar nga zv/ministrja e Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale, Bardhylka Kospiri, vizituan në Kallmet të Lezhës, një biznes social operues në sektorin e veshmbathjeve dhe prodhimit artizanal, që ofron trajnim dhe punës

Veliaj inauguron bibliotekën: Kultura qytetare në ofensivë ndaj bingove e llotove
  • 2018-01-13

Veliaj inauguron bibliotekën: Kultura qytetare në ofensivë ndaj bingove e llotove

Biblioteka Musine Kokalari në njësinë nr. 7 ka çelur ambientete e reja për lexuesit. Po fitojmë betejën me bingot dhe llotot, u shpreh kryebashkiaku Erion Veliaj në inaugurimin e saj. Nëse më parë ishin bastet, bingot, llotot në ofensivë ndaj kulturës qytetare, ne e kemi kthyer këtë

Një lulishte e re i shtohet Tiranës
  • 2018-01-13

Një lulishte e re i shtohet Tiranës

Kryeqytetit pritet ti shtohet këto ditë edhe një lulishte e re. Bashkia e Tiranës ka nisur rehabilitimin e sipërfaqes së mbuluar nga balta pranë Bankës së Shqipërisë, ku ndodhet dhe stacioni i autobusit për disa linja të transportit publik. Në punën e kryer nga Agjencia e Parqeve dhe

Stomaku bosh? Ja ushqimet që nuk ju bëjnë të ndiheni në faj
  • 2018-01-13

Stomaku bosh? Ja ushqimet që nuk ju bëjnë të ndiheni në faj

“Gropa” në stomak nuk është e lehtë të përballohet, por ilaçi është: mjafton të dini të zgjidhni ushqimin e duhur. Zbuloni ushqime që janë miq të dietës dhe humorit të mirë Ndjenja e urisë do të na bënte të vrisnim një ka të tërë ose do të hapnim  frigoriferin

Pse mbrëmjen e së dielës na zë gjumi me aq vështirësi!
  • 2018-01-13

Pse mbrëmjen e së dielës na zë gjumi me aq vështirësi!

Vështirësitë në marrjen e gjumit në fund të javës janë shumë të përhapura: le të zbulojmë shkaqet Është mbrëmja e së dielës, fundjava po mbaron: kemi kaluar ditë të relaksimit total, në të cilin kemi rimarrë forcën tonë, ose i jemi përkushtuar sportit, miqve dhe argëtimit.

Kalendari