Sociale

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 16 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rama nis ditën me video nga punimet për ndriçimin e Yllit të Mëngjesit
  • 2018-01-16

Rama nis ditën me video nga punimet për ndriçimin e Yllit të Mëngjesit

Qeveria e ka shpallur 2018-n, Vitin Mbarëkombëtar të Skënderbeut dhe në kuadër të nderimeve për heroin kombëtar janë zhvilluar një sërë aktivitetesh dhe të tjera priten në vijim. Ylli i Mëngjesit, që është simboli i logos zyrtare  u prezantua në Vlorë, por kryeministri Edi Rama

No Pic available
  • 2018-01-16

KORRUPSIONI SHTETËROR RAMA DHE PARATË E PALLATIT TË BASHËS!

Nga Spartak NGJELA Korrupsioni shtetëror Rama; dhe paratë e pallatit të Lulzim Bashës, janë vetë perdja që hap skenën ku do të luhet drama dhe komedia e korrupsionit shqiptar. l. Është turp për një shoqëri europiane të ketë një kryeministër injorant që prish pronat e të tjerëve

Fishat e diabetit falas, do të përfitojnë 1500 fëmijë
  • 2018-01-16

Fishat e diabetit falas, do të përfitojnë 1500 fëmijë

Rreth 1500 fëmijë me diabet të moshës 0-18 vjeç, duke nisur nga kjo e martë do ti marrin fishat e diabetit falas. Ndryshe nga sa ndodh me barnat e rimbursueshme pacientët nuk do të kenë të nevojshme të paraqiten njëherë në muaj apo dy herë në muaj te mjeku i familjes, por vetëm nj

Orikum, mijëra ton mbetje në anë të përrenjve
  • 2018-01-16

Orikum, mijëra ton mbetje në anë të përrenjve

Që prej vitit 2008 kur mbetjet e Orikumit deti i riktheu në breg, pak është bërë për ta ndryshuar situatën. Qyteti i vogël turistik buzë Jonit vazhdon të depozitojë pa kriter mbetjet që shtohen sidomos në verë kur popullsia trefishohet prej pushuesve. Mbetjet vazhdojnë të grumbull

Viti i Skënderbeut, Rama: Gjergj Kastrioti, një histori suksesi
  • 2018-01-16

Viti i Skënderbeut, Rama: Gjergj Kastrioti, një histori suksesi

Në kuadër të organizimeve  për vitin jubilar të Skënderbeut, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se para heroit të kombit shqiptar të gjithë ndihemi të përulur, plot respekt e dashuri. Në një aktivitet me rastin e 550-vjetorit të të vdekjes së Skënderbeut, kreu i qeverisë theksoi s

Shkëmbimi i partnerit në shtrat, a dini pikërisht gjithçka?
  • 2018-01-16

Shkëmbimi i partnerit në shtrat, a dini pikërisht gjithçka?

Ndoshta  nuk e keni ditur, por është më i përhapur se sa e mendonit. Pse? Zbuloni arsyet e kësaj shkeljeje Ju nuk keni nevojë të jeni Nicole Kidman dhe Tom Cruise në “Eyes Wide Shut” për të praktikuar shkëmbimin e partnerit: kjo është në fakt një lojë e përhapur, e kons

Viti i Skënderbeut, 550 pemë në Petrelë nga arbëreshët e Italisë
  • 2018-01-16

Viti i Skënderbeut, 550 pemë në Petrelë nga arbëreshët e Italisë

Ky 17 janar shënon 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut, përfaqësuesi më konsekuent dhe më i shquar i elitës drejtuese mesjetare shqiptare që udhëhoqi më vendosmëri frontin e luftës së shqiptarëve kundër vendosjes së sundimit osman.  Në kuadër të organizimeve për vitin jubilar

Kalendari