Sociale

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 20 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kryeministri Rama ndihmon mësuesen me kancer pas ankesës publike
  • 2018-01-20

Kryeministri Rama ndihmon mësuesen me kancer pas ankesës publike

Historia prekëse e mësueses nga Rrësheni që vuan nga kanceri dhe u ankua për mungesën e ilaçeve në një mbledhje të qeverisë në qarkun e Lezhës, është risjellë në kujtesë nga kryeministri Edi Rama. Mëngjesin e sotëm kreu i qeverisë e ka nisur duke dhënë mesazhin se shembulli i

KJO QEVERI PO KALBET
  • 2018-01-20

KJO QEVERI PO KALBET

Nga Astrit PATOZI Nëse fotot panoramike të mëngjesit tek profilet në rrjetet sociale të kryeministrit quhen punë, timonieri i “Rilindjes” po qeveris mirë. Nëse pemët që mbillen live në TV nga lali Eri quhen pyll, Tirana gjithashtu po lulëzon dita-ditës. Nëse legjendat për

Të dashurohesh në zyrë, 9 këshilla si të silleni
  • 2018-01-20

Të dashurohesh në zyrë, 9 këshilla si të silleni

Një dekalog me disa udhëzime për tu ndjekur për strategjinë e duhur të peshkimit… Në zyrë gjithmonë ndodhin surpriza. Ne jemi përpara PC dhe jemi njohur me një koleg të ri. Menjëherë dëgjojmë fluturat në stomak: ai na duket i bukur. Për fat të keq, veshja e re që e shton fi

Refuzon vaksinën, frikë nga autizmi. Liri Berisha: Ska lidhje me sëmundjen!
  • 2018-01-20

Refuzon vaksinën, frikë nga autizmi. Liri Berisha: Ska lidhje me sëmundjen!

Monda Qyshka është mësuese pikture në një institucion privat. Është nënë e katër fëmijëve, dy djem dhe dy vajza. Ajo ka vaksinuar dy fëmijët e parë, të dy djem, por refuzon të vaksinojë vajzat, sepse fajëson vaksinën e fruthit për autizmin e djalit të dytë. Unë jam e bindur s

RREGULLORJA ANTI-SPAK E HASHASHIT
  • 2018-01-20

RREGULLORJA ANTI-SPAK E HASHASHIT

Nga Ylli MANJANI E lemë mënjanë argumentin që rregullorja e Kuvendit për herë të fundit u miratua me konsensus, të kërkuar nga Edi Rama. Në fakt në emër të konsesusit që ju dha, Ai shtyu në kohë marrjen e statusit Kandidat. Por, nejse! Ta lëmë menjanë këtë. Të merremi pak me ar

Dilema e mesazheve, duhet ti fshijmë menjëherë apo jo?
  • 2018-01-20

Dilema e mesazheve, duhet ti fshijmë menjëherë apo jo?

Telefonatat, e-mailet dhe WhatsApp: rrethuar nga kërkesat, rritet numri i atyre që vendosin të mos përgjigjen. Ekspertët: Ja si të kapërcehet ankthi i smartfonëve Ata që heqin dorë do të shpëtohen. Por kjo nuk do të jetë një humbje, por një pushtim. Nga liria. Për t’iu përgji

Fluks vaksinimesh nga fruthi, numërohen 20 të prekur
  • 2018-01-20

Fluks vaksinimesh nga fruthi, numërohen 20 të prekur

Arrin në 20 numri i të prekurve nga virusi i fruthit në vendin tonë. Frika nga fruthi ka rritur fluksin e pridnërve që kërkojnë të vaksinojën fëmijët e tyre, ndonëse më parë kishin deklaruar që nuk do ta bënin. Nuk ia kishim bërë se duke dëgjuar që jo duhet të flasë, duhet të

Kalendari