Sociale

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 22 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
PËR ATA QË QAJNË DHE GËZOHEN NGA IKJA E BEN BLUSHIT
  • 2018-01-22

PËR ATA QË QAJNË DHE GËZOHEN NGA IKJA E BEN BLUSHIT

Ben Blushi, ish-kryetari i LIBRA-s Nga Astrit PATOZI Ka një dëshpërim të tepruar dhe të papërligjur për dorëheqjen e papritur të Ben Blushit. Ata që janë të keqardhur po e quajnë atë si një aksion politik të dështuar dhe gati po thonë se kjo është prova më e mirë se ky vend nuk

Nis fushata për pagesat e prapambetura dhe kontratat e reja të ujit
  • 2018-01-22

Nis fushata për pagesat e prapambetura dhe kontratat e reja të ujit

Bashkëpunimi i ngushtë në mes qytetarëve dhe Ujësjellës Kanalizime Tiranë është tashmë një aset për të rritur më shumë efikasitetin e punës në shërbim të qytetarëve. Riparimi i shpejtë i defektit në rrjetin e ujit të pijshëm në rrugën Ibrahim Rugova nga Bashkia e Tiranës,

Riorganizmi i mësimit; ministrja në Angli, debat në Komisionin e Arsimit
  • 2018-01-22

Riorganizmi i mësimit; ministrja në Angli, debat në Komisionin e Arsimit

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Arsimit, deputetja demokrate Albana Vokshi nuk e priti aspak mirë faktin që në Komision në vend të ministres Nikolla, u paraqit zv/ministrja Shahini. Seanca nuk mund të vazhdojë pasi unë dhe kolegët kemi kërkuar që të jetë Nikolla, deklaroi Vokshi.

Studimi, britanikët qëndrojnë 3 orë në tualet e 90 minuta në aktivitet
  • 2018-01-22

Studimi, britanikët qëndrojnë 3 orë në tualet e 90 minuta në aktivitet

Një studim i ri thotë se britanikët kalojnë më shumë kohë në tualet se duke bërë ushtrime. Ata kalojnë mesatarisht tri orë dhe nëntë minuta në javë në tualet dhe vetëm 90 minuta në javë në aktivitet. 64% e tyre ulen për të paktën gjashtë orë para kompjuterit ose thjesht du

Fiks Fare denoncon mjekun, tavëll e bilardo në orar të punës, pacientët presin
  • 2018-01-22

Fiks Fare denoncon mjekun, tavëll e bilardo në orar të punës, pacientët presin

Fiks Fare ka denoncuar mbrëmjen e së hënës sesi një mjek i Qendrës Shëndetësore në Orikum, gjatë orarit zyrtar të punës, rri në lokal, duke mbajtur pranë edhe ambulancën. Për mjekun Enrik Haxhiraj u ankuan në Fiks Fare disa qytetarë, të cilët shpjegonin që ai rri në lokal gjat

Tregu i ushqimeve organike për fëmijët
  • 2018-01-22

Tregu i ushqimeve organike për fëmijët

Sipas studimeve më të fundit, industria amerikane e ushqimeve për fëmijë vlerësohet të ketë siguruar 53 miliardë dollarë në vitin 2015. Ky treg pritet të arrijë në 75 miliardë dollarë në vit deri në vitin 2050. Por ushqimi për fëmijë nuk ka ndryshuar shumë në dekadat e fundit,

Rruga e shkatërruar, shembja izoloi zonën Labinot Mal
  • 2018-01-22

Rruga e shkatërruar, shembja izoloi zonën Labinot Mal

Rruga që lidh Labinotin Mal dhe disa fshatra të tij me Elbasanin u shemb 2 vjet më parë për shkak të rrëshqitjeve të tokës ndërsa në atë kohë Emergjencat Civile bllokuan lëvizjen për shkak të rrezikshmërisë. Që nga ajo kohë në këtë urë nuk është vënë dorë ndërsa sipas B

Kalendari