Sociale

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 23 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Shëndetësia, Rama: Jo më radhë te dera e mjekut (Video)
  • 2018-01-23

Shëndetësia, Rama: Jo më radhë te dera e mjekut (Video)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar si çdo mëngjes në faqen e tij të Facebook-ut ka dhënë sërish një lajm të mirë që vjen nga sektori i shëndetësisë. Kreu i qeverisë sqaroi mënyrën se si do të funksionojë referimi elektronik i pacientëve. MIRËMËNGJES dhe me këtë shpjegim se si

SQARIM ANTI-PROPAGANDË!
  • 2018-01-23

SQARIM ANTI-PROPAGANDË!

Nga Ylli MANJANI Propaganda e Kryeministrisë që opozita po bllokon reformën, është në veprim. Për fat të keq edhe tek disa komentues publikë por edhe tek disa organizata të huaja monitoruese, të cilëve jua ka ngrënë dhia librat e nuk lexojnë, por vetëm dëgjojnë. Flasin vetëm për

Kanabisi si ilaç me recetë, në Gjermani tregtohet legalisht
  • 2018-01-23

Kanabisi si ilaç me recetë, në Gjermani tregtohet legalisht

Kanabisi përdoret si terapi në rastin e sëmundjes së multipël sklerozës, për kurimin e dhimbjeve kronike apo të simptomave që shoqërojnë disa sëmundjeve të tjera si kanceri apo SIDA. “Kur marr kanabis ndjej më pak dhimbje dhe kam më pak ngrëçe,” – thotë Christoph

Në Lanabregas vaksinohen 150 fëmijë të komunitetit rom
  • 2018-01-23

Në Lanabregas vaksinohen 150 fëmijë të komunitetit rom

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nisur një program kombëtar për ofrimin e kujdesit shëndetësor parësor në komunitet, duke filluar me procesin e vaksinimit për kategoritë vulnerabël, pranë vendbanimeve të tyre. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta

Aksioni i ujit, qytetarët lidhin kontratat të reja me UKT
  • 2018-01-23

Aksioni i ujit, qytetarët lidhin kontratat të reja me UKT

Në vijim të aksionit kundër lidhjeve të paligjshme dhe shpërdorimit të ujit të pijshëm të nisur që në Korrik 2017, Bashkia e Tiranës me grupet e saj të punës, janë në terren për të bërë verifikimin e rasteve të shkeljeve, ndërsa në pikat e UKT-së është rritur numri i qyteta

Veliaj: Linja e parë e autobusëve elektrikë në fund të janarit
  • 2018-01-23

Veliaj: Linja e parë e autobusëve elektrikë në fund të janarit

Kryebashkiaku Erion Veliaj prezantoi disa nga nismat e ndërmarra për ta bërë Tiranën një kryeqyetet miqësor ndaj mjedisit. Veliaj tregoi se 4 mijë biçikleta vijnë në kryqyetet në muajin shkurt dhe paralajmëroi linjën e parë të autobusëve elektrikë. Kemi përgatitur një propozim p

Nisma çdo pallat, 5 pemë, mbështetet nga banorët e Tiranës
  • 2018-01-23

Nisma çdo pallat, 5 pemë, mbështetet nga banorët e Tiranës

Nisma për gjelbërimin e Tiranës ka nisur të shtrihet në gjithë Tiranën. Pjesë e kësaj nisme nuk është më vetëm Bashkia e Tiranës, por edhe administratorë pallatesh apo edhe qytetarë të shumtë, të cilët kanë vendosur që gëzimet apo ditët e tyre të veçanta ti përjetësojnë

Kalendari