Sociale

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 09 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
5 shenja që tregojnë se nuk jeni gati për të pasur fëmijë
  • 2018-02-09

5 shenja që tregojnë se nuk jeni gati për të pasur fëmijë

Para se të vendosim për të pasur fëmijë, duhet ti bëjmë vetes një seri pyetjesh, sepse të jesh një prind është sinonim i lumturisë, por edhe duhet të heqësh dorë nga shumë gjëra Por çështjen e fëmijëve nuk mund ta diskutojmë me çdo njeri. Kjo sepse opinionet personale mbi ç

Gjermani, tani mund të punohet 28 orë në javë për dy vjet
  • 2018-02-09

Gjermani, tani mund të punohet 28 orë në javë për dy vjet

Marrëveshja ndërmjet sindikatave dhe kompanive në rajonin e Baden-Wuerttenberg: rritja e listës së pagave prej 4.3% dhe e drejta për të shkurtuar javën e punës për një periudhë maksimale prej dy vjetësh Një javë prej 28 orësh pune për ata që duhet të ndihmojnë të afërmit dhe f

TË MOS LEJOJMË TË NA IKË DEMOKRACIA
  • 2018-02-09

TË MOS LEJOJMË TË NA IKË DEMOKRACIA

Nga Ylli MANJANI Që të vëmë ca pika mbi i. Analistët vërtiten rreth dy pikpamjeve që mbushin mendjen e miletit. 1. Arrestimet që po bëhen janë efektet e Reformës në Drejtësi. 2. Duhet arrestuar edhe zyrtarë PS dhe jo vetëm zyrtarë tëLSI. Me respekt të veçantë për secilin që shp

Klosi: HEC-et mbi kanionet e Osumit nuk do të ndërtohen
  • 2018-02-09

Klosi: HEC-et mbi kanionet e Osumit nuk do të ndërtohen

HEC -i mbi kanionet e Osumit nuk do të ndërtohet. Ka qenë kjo deklarata e ministrit të Mjedisit Blendi Klosi, i cili ndodhej vetë në kanionet e Skraparit. HEC nuk do të ndërtohet. Ne do të bëjmë të gjithë procedurat investigative, çështje penale, do të revokojmë dhe lejen mjedisor

Nis asfaltimi i Rr. Dibrës, Veliaj: Po hyjmë në fazën finale (Foto)
  • 2018-02-09

Nis asfaltimi i Rr. Dibrës, Veliaj: Po hyjmë në fazën finale (Foto)

Rindërtimi i rrugës  së Dibrës është futur në fazën finale, ku tashmë po hidhet edhe shtresa e asfaltit. Për të mos penguar qarkullimin e automjeteve në këtë segment mjaft të rëndësishëm të kryeqytetit që u shërben mijëra banorëve dhe është një nga portat hyrëse në Tira

E DOJA, POR SMË DESHI
  • 2018-02-09

E DOJA, POR SMË DESHI

Nga Astrit PATOZI E doja, por s’më deshi”, thotë pak a shumë Lulzim Basha për ikjen e papritur nga parlamenti të Eduard Halimit. Njësoj si dashnore e lënë rishtas, thotë një miku ynë në raste të tilla. Se Lulzimi ka një problem të madh. Hesht atëherë kur duhet të flasë

Me prona, pa letra; një jetë pa hipotekën në mes të Tiranës
  • 2018-02-09

Me prona, pa letra; një jetë pa hipotekën në mes të Tiranës

Banorët e pallatit 16 tek ish-Fusha e Aviacionit, të cilët i kanë blerë apartamentet e tyre në vitin 2006 kanë 12 vite që presin të kenë certifikatat e pronësisë në dorën e tyre. Pallati është ndërtuar nga firma Y.Y.A.C.D me pronar Ilir Kokeli. Deri më tani këta banorë kanë në

Kalendari