Sociale

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 21 mars 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Sinoptikani grek: Të enjten pritet stuhi në Shqipëri
  • 2018-03-21

Sinoptikani grek: Të enjten pritet stuhi në Shqipëri

  Sinoptikani i njohur grek, Sakis Arnautoglou paralajmëron përsëri për një përkeqësim të theksuar të motit ditën e enjte, në shumë territore të Shqipërisë. Sidomos zonat që rrezikohen më shumë nga moti i keq, janë ato në kufi me Malin e Zi, Kosovën dhe Ish Republikën Jugosll

Dita Botërore, moshat më të rrezikuara për të lindur fëmijë me Sindromën Down
  • 2018-03-21

Dita Botërore, moshat më të rrezikuara për të lindur fëmijë me Sindromën Down

Në dhjetor 2011, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara shpalli 21 Mars si Ditën Botërore të Sindromës Down. Kjo Asamble vendosi që nga viti 2012, të organizojë Ditën Botërore të Sindromës Down, në 21 mars të çdo viti dhe fton të gjitha Shtetet Anëtare, organizatat e Kom

Dita Ndërkombëtare e Pyjeve, Rama: Mbjellim pemën e njëmiliontë në liqenin e Gramshit
  • 2018-03-21

Dita Ndërkombëtare e Pyjeve, Rama: Mbjellim pemën e njëmiliontë në liqenin e Gramshit

Në Ditën Ndërkombëtare të Pyjeve në Liqenin e Gramshit do të mbillet pema e njëmiliontë. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kryeministri Edi Rama u shpreh se aksioni kombëtar për pyllëzimin e vendit që vijon pa ndërprerje. Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga Aksioni Kom

Horoskopi, zbuloni çfarë babai jeni sipas 12 shenjave
  • 2018-03-21

Horoskopi, zbuloni çfarë babai jeni sipas 12 shenjave

Yjet sugjerojnë dhuratën më të përshtatshme në bazë të shenjës zodiakale në ditën e Shën Jozefit Një nga ngjarjet më të ëmbla dhe më të këndshme për të kaluar me familjen është Festa e Babait, e cila festohet më 19 mars me rastin e festës së Shën Jozefit. Jo vetëm baballa

NJË DREQ I MADH
  • 2018-03-21

NJË DREQ I MADH

Nga: Fadil LEPAJA Keni ndenjur mbrëmë gjatë, me përfaqësuesit tuaj? Në televizor, de, se ata i takoni live veç në fushata! Keni mësuar sërish matematikën elementare, se si me i ba me çdo kusht 80 vota pro? Keni ndarë njërën anë patriotët, e në tjetrën tradhtarët? E keni kuptuar s

Dekalogu për të fjetur mirë (ose të paktën për tu përpjekur)
  • 2018-03-21

Dekalogu për të fjetur mirë (ose të paktën për tu përpjekur)

Disa sjellje mund të parandalojnë çrregullimet e gjumit ose në çdo rast t’i lejojnë ata të identifikohen në fillim dhe pastaj të trajtohen më mirë. Dhjetë rregulla të thjeshta të propozuara nga Francesco Fanfulla, pulmonolog i Instituteve Shkencore Klinike Maugeri të Pavias, të

Fotot e rralla të ndeshjes së parë të Kombëtares në një Botëror (Video)
  • 2018-03-21

Fotot e rralla të ndeshjes së parë të Kombëtares në një Botëror (Video)

Në prag të ndeshjes miqësore të Kombëtares shqiptare ndaj Norvegjisë, gazetari Armand Plaka (i apasionuar pas historisë) ka publikuar sot katër foto të rralla të dala nga arkivat holandeze dhe të panjohura për publikun shqiptar. Bëhet fjalë pikërisht për takimin mes kombëtares holan

Kalendari