Sociale

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 22 mars 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Moti i acartë, bora mbulon veriun e Shqipërisë
  • 2018-03-22

Moti i acartë, bora mbulon veriun e Shqipërisë

Moti ekstrem, që paralajmëroi sinoptikani grek Arnautoglu për Shqipërinë, ka nisur në veri të vendit. Reshjet e dëborës po bien edhe në zonat e banuara, por problemi më i madh është era e fortë në rrugë. Situata paraqitet e ngjashme në Rrugën e Kombit, në aksin nga Kukësi në Di

Gabimi i Policisë Kufitare, ndalohet i pafajshmi dhe lihet i lirë fajtori
  • 2018-03-22

Gabimi i Policisë Kufitare, ndalohet i pafajshmi dhe lihet i lirë fajtori

Fiks Fare denoncoi këtë të mërkurë sesi nga një gabim i Policisë Kufitare, një qytetari i është ndaluar e drejta të dalë jashtë shtetit. Durim Muslia, nga Puka, është ankuar në Fiks Fare se Policia Kufitare ka falsifikuar dokumentet në emrin e tij, duke mos e lejuar për të dalë j

TË KORRUPTUARIT DUHET TË IKIN  KUSHTI PËR NË BE
  • 2018-03-22

TË KORRUPTUARIT DUHET TË IKIN KUSHTI PËR NË BE

Spartak Ngjela Të korruptuarit duhet të ikin – kjo është kërkesa për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. I pari duhet të largohet kryeministri aktual: Rama duhet të japë dorëheqjen para se të fillojë akuza kundër tij. “Kudo spikat korrupsioni i qeverisë ak

No Pic available
  • 2018-03-22

Bashkia Shkodër: 5 mijë hektarë nën ujë, të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Bashkia Shkodër këmbëngul që qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme, pasi sipas saj sipërfaqe të mëdha toke janë nën ujë. Sipas informacioneve të bashkisë, në Njësitë Administrative të përmbytura situata vazhdon të përkeqësohet dhe sipërfaqja totale ka arritur mbi 495

Si të humbni peshë? Forca e mendjes ju ndihmon të dobësoheni
  • 2018-03-22

Si të humbni peshë? Forca e mendjes ju ndihmon të dobësoheni

Ajo quhet ngrënie e ndërgjegjshme dhe na mëson të aplikojmë meditimin në të ushqyer Fillimi i verës na fton të humbim disa kilogramë: ne e dimë se kjo është një detyrë e vështirë dhe se dietat nuk japin gjithmonë rezultate të vlefshme dhe të qëndrueshme në kohë. Megjithatë, m

Bektashinjtë kremtojnë sot Sulltan Nevruzin, simbolika e festës
  • 2018-03-22

Bektashinjtë kremtojnë sot Sulltan Nevruzin, simbolika e festës

Besimtarët bektashianë kremtojnë sot, ditëlindjen e Imam Aliut, të njohur si Dita e Nevruzit. Festa e Nevruzit sipas bekatshinjve shënon fillimin e vitit të ri. Në këtë ditë çdo gjë mund të ringjallet, lind shpresa, ringjallja për gjithë njerëzimin. Ajo është një ditë e re, kur

Nga klasikët te provokatorët, ja futbollistët më trendi të momentit
  • 2018-03-22

Nga klasikët te provokatorët, ja futbollistët më trendi të momentit

Me tatuazhe, kreshta dhe të stiluar në Instagram, por homoseksualiteti mbetet tabuja e fundit   Në fillim ishte David Beckham, lojtari i parë që i dha imazhit dhe kujdesit për veten një rëndësi të madhe dhe sugjeroi se çfarë ishte cool. Mesfushori anglez – një karrierë në Manch

Kalendari