Sociale

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 21 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-04-21

Master në Holandë, por në Shqipëri i kërkojnë dëshmi të gjuhës së huaj

Juna Musa ka përfunduar studimet me rezultate të shkëlqyera në Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë. Pasi mbaroi studimet, ajo aplikoi po në Fakultet për një bursë Master Shkencor në Amsterdam të Holandës. E pasi mbaroi edhe masterin, ajo erdhi në Shqipëri për të përfunduar edhe cikl

REFORMIMI I SHTETIT I HAP RRUGË BASHKIMIT KOMBËTAR
  • 2018-04-21

REFORMIMI I SHTETIT I HAP RRUGË BASHKIMIT KOMBËTAR

Spartak Ngjela Reforma në Drejtësi i prin reformës institucionale të shtetit shqiptar. Reforma institucionale e shtetit shqiptar i çel rrugën bashkimit kombëtar shqiptar. Kjo është sot ecuria e zhvillimit të ri të shtetit shqiptar dhe të gjithë botës shqiptare në Ballkanin Perëndimo

Gjiknuri shpërndan dëshmi të Statusit të Naftëtarit në Fier
  • 2018-04-21

Gjiknuri shpërndan dëshmi të Statusit të Naftëtarit në Fier

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ishte në Fier, së bashku me pjesën tjetër të kabinetit qeveritar, teksa gjatë një takimi me naftëtarët shpërndau për disa prej tyre dëshminë e Statusit të Naftëtarit. Në takim ishin të pranishëm edhe deputetët e Qarkut t

Avionët, pse nuk ndjekim udhëzimet e sigurisë para fluturimit?
  • 2018-04-21

Avionët, pse nuk ndjekim udhëzimet e sigurisë para fluturimit?

Selfie i Marty Martinez gjatë uljes emergjente të fluturimit Southwest: ai dhe të paktën dy pasagjerë të tjerë, e kanë vendosur maskën në mënyrë të gabuar Rasti i incidentit të avionit në SHBA dhe maskat e oksigjenit të mbajtura keq. Udhëtarët injorojnë asistentët  e fluturimit.

Manastirliu: Këtë vit rehabilitojmë 80 qendra shëndetësore
  • 2018-04-21

Manastirliu: Këtë vit rehabilitojmë 80 qendra shëndetësore

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu inspektoi punimet në qendrën shëndetësore të Roskovecit, e cila po rikonstruktohet tërësisht. Veç ndryshimit të infrastrukturës, mjekët janë trajnuar dhe pajisur me çantën e mjekut, e cila përmban elementet e duhur

No Pic available
  • 2018-04-21

Kisha Katolike i bashkohet nismës për mbjelljen e pemëve

Pjesë e revolucioni të gjelbër në Tiranë u bë edhe Kisha Katolike. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Arkipeshkvi i Arkidioqezës Metropolitane të Tiranë Durrësit, imzot George Frendo morën pjesë në mbjelljen e pemëve, ndërsa vlerësuan rëndësinë që ka kjo nisme

A doni të qëndroni të rinj? Filloni nga tavolina! (Foto)
  • 2018-04-21

A doni të qëndroni të rinj? Filloni nga tavolina! (Foto)

Plakja është e pashmangshme, por të kërkosh ndihmë është e mundur dhe mund të filloni nga ushqimi. Zbuloni aleatët e çmuar që shërbehen në pjatë Kremra të shtrenjta? Djersë dhe gjak në palestër? Le ta pranojmë: plakja nuk i pëlqen askujt dhe, për hir të së vërtetës, edhe si

Kalendari