Sociale

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 22 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Panairi i Kafshëve Shtëpiake te Kopshti Zoologjik, ja surprizat që janë rezervuar sot për fëmijët
  • 2018-04-22

Panairi i Kafshëve Shtëpiake te Kopshti Zoologjik, ja surprizat që janë rezervuar sot për fëmijët

Pas suksesit të Edicionit të Parë, Agjencinë e Parqeve dhe Rekreacionit dhe Green Line Albania rikthejnë sërish për miqtë e kafshëve shtëpiake PET FAIR. Panairi i Kafshëve Shtëpiake nis sot në ambientet e Kopshtit Zoologjik dhe ka për qëllim rritjen e ndërgjegjësimit dhe edukimit t

No Pic available
  • 2018-04-22

Claudia Mori, jeta në krah të Celentanos

Ajo sot është 74 vjeç dhe një nga femrat më me fat të Italisë. Për më shumë se 50 vjet ajo ka qenë e dashura e një prej zërave më të bukur mashkullorë, dhe burrit muzika e së cilit ishte në makinën e çdo femre. Eshtë fjala për Claudia Morin bashkëshorten e Adriano Celentanos.

SURPRIZA E HIDHUR E MACRON PËR BALLKANIN
  • 2018-04-22

SURPRIZA E HIDHUR E MACRON PËR BALLKANIN

Mesazhi i presidentit francez, Emmanuel Macron në Strasburg para disa ditësh ka fuqinë shpërthyese të ashpërsimit të krizës në Ballkan, mendon Ivan Krastev. Ai dobëson madje edhe pozicionin e BE në rajon Fjalimi i Emmanuel Macron në Parlamentin Europian ishte krisma e parë për hapjen e

Presidenti grek refuzon shkëmbimin e ushtarëve me Turqinë
  • 2018-04-22

Presidenti grek refuzon shkëmbimin e ushtarëve me Turqinë

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos tha sot se refuzon sugjerimet për një shkëmbim të dy ushtarëve grekë të burgosur në Turqi, në këmbim të ushtarëve turq, të cilët Ankaraja i kërkon në lidhje me puçin e dështuar më 2016. Komentet e presidentit grek vijnë pasi presidenti

No Pic available
  • 2018-04-22

Kur Madona punonte kameriere

Ajo ishte një kameriere e tmerrshme nuk puna në këtë profesion nuk i zgjati shumë. E kush mund ta mendojë se ylli i muzikës botërore e ka nisur karrierën nga gjërat e thjeshta. Është e vështirë të imagjinohet tani, që ylli i muzikës njëherë e një kohë u pushua nga puna te Dunki

Përkthyesja e gjuhës së shenjave, 21-vjeçarja e mësoi autodidakt
  • 2018-04-22

Përkthyesja e gjuhës së shenjave, 21-vjeçarja e mësoi autodidakt

Në Shqipëri janë vetëm katër përkthyes që dinë gjuhën e shenjave. Një prej tyre është edhe 21 vjeçarja Aleksandra Panganika, e cila e ka mësuar këtë gjuhë autodidakt dhe tani i vjen në ndihmë edhe atyre që nuk flasin e nuk dëgjojnë. Aleksandra e ka mësuar gjuhën e shenjave

Zjarri në depon me plastikë. Ndotja në ajër, alarmante
  • 2018-04-22

Zjarri në depon me plastikë. Ndotja në ajër, alarmante

Sot është dita e tokës, një ditë e cila synon të ndërgjegjësojë njerëzit për të mbrojtur qytetet, tokën dhe natyrën. Por sot Tirana provoi ndotjen e ajrit më të rëndë në gjithë historinë e saj. Një re e madhe toksike u ngrit në ajër nga djegia e një fabrike të riciklimit

Kalendari