Sociale

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 24 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
E marta me diell, temperaturat deri në 30 gradë Celcius
  • 2018-04-24

E marta me diell, temperaturat deri në 30 gradë Celcius

Kthjellimet vijojnë të dominojnë dhe të martën, teksa temperaturat pritet të shkojnë deri në 30 gradë Celcius maksimalja. Sipas Meteoalb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë territorin gjatë pjesës së parë të ditës ndersa pasditja mbetet kryesisht me kthjellime në zonat

Klosi: Deri më 1 qershor të gjitha subjektet të kenë vënë depurator
  • 2018-04-24

Klosi: Deri më 1 qershor të gjitha subjektet të kenë vënë depurator

Deri në datën 1 qershor të gjitha subjektet që shkarkojnë ujërat e zeza apo të ndotura në lumenj dhe dete duhet të kenë vendosur depuratorët. Pas kësaj date asnjë biznes i madh apo i vogël nuk do të lejohet të ushtrojë aktivitetin. Ky ishte paralajmërimi nga Ministri i Turizmit dh

Veliaj: Shqiponja me mbikalim, do ribëjmë segmentin Kombinat-Plepa
  • 2018-04-24

Veliaj: Shqiponja me mbikalim, do ribëjmë segmentin Kombinat-Plepa

Vera që vjen do ta gjejë Tiranën në një kantier të punëve infrastrukturore. Bashkia e Tiranës do të nisë një sërë investimesh të rëndësishme që kanë të bëjnë kryesisht me transportin dhe sistemimin e disa prej hyrjeve dhe akseve kryesore në qytet. Kryetari i Bashkisë së Tira

Dashuri pa stres, disa këshilla për të mbajtur gjallë çiftin
  • 2018-04-24

Dashuri pa stres, disa këshilla për të mbajtur gjallë çiftin

Jeta frenetike, ankthi që nuk merr fund kurrë na bëjnë që në mbrëmje koka të bëhet lëmsh dhe dëshira për të përqafuar të jetë zero. Por të përmirësohet është e mundur, ja se si Që nga alarmi i mëngjesit, ne vihemi nën presion pa ndërprerje. Duke nisur nga menaxhimi i fëmij

Mbretëresha e pavdekshme, disa rekorde të Elizabeth II
  • 2018-04-24

Mbretëresha e pavdekshme, disa rekorde të Elizabeth II

Sapo ka mbushur 92-vjeçe! Në 66 vitet e saj të sundimit, 13 presidentë amerikanë janë ndryshuar në Shtëpinë e Bardhë Zgjerohet, me vazhdimin e mbretërimit të saj, lista e rekordeve të Elizabeth II, e cila ka një jetë kaq të gjatë: është e para monarke e Britanisë së Madhe që ka

No Pic available
  • 2018-04-24

KONCESIONET NË SHQIPËRI PROBLEM JO MË KOMBËTAR, POR EUROPIAN!

Jorida Tabaku Nuk është habi që qeveria përpiqet të mbulojë vjedhjen e saj përmes PPP-ve që në dukje sjellin investime por në fakt rëndojnë buxhetin e shtetit. I këtij mendimi ka qenë edhe është një nga partnerët kryesorë të qeverisë Rama 1, FMN që për një kohë të gjatë k

NUK E KA FAJIN BASHA, GJEJENI TJETËR KUND!
  • 2018-04-24

NUK E KA FAJIN BASHA, GJEJENI TJETËR KUND!

ARBEN MANAJ Ajo që Basha bëri me ndryshimet e fundit në PD, nuk duhet të habisë asnjë, pasi nuk bëri as më shumë dhe as më pak, se çndodh realisht edhe tek forcat e tjera politike, fatkeqësisht. Dhe ajo që bëri Basha, nuk është gjë tjetër, veçse, kopjim i një trendi po aq antidem

Kalendari