Sociale

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 26 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
E enjte me diell, temperaturat ulen pak në mëngjes
  • 2018-04-26

E enjte me diell, temperaturat ulen pak në mëngjes

E enjtja rezervon sërish diell dhe ngrohtësi, përveç rënies së lehtë të temperaturave në orët e mëngjesit. Sipas Meteoalb, pjesa më e madhe e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare; më të dukshme në zonat malore. Pasditja vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas

Alergjitë ushqimore dhe bebet, 5 mite të rreme që duhet të zhbëhen
  • 2018-04-26

Alergjitë ushqimore dhe bebet, 5 mite të rreme që duhet të zhbëhen

Lajme të rreme dhe informacione të rrezikshme për shëndetin Alergjitë e ushqimit nuk janë me të vërtetë serioze, etiketat e ushqimit ju ndihmojnë të orientoheni dhe ngrënia e një ushqimi “të ndaluar” nuk dëmton shumë. Këto janë disa mite të rreme për alergjitë ushqi

Roli i bashkive, Vlahutin: Të ardhurat, më të ulëtat në rajon
  • 2018-04-26

Roli i bashkive, Vlahutin: Të ardhurat, më të ulëtat në rajon

Ambasadorja e BE-së në vendin tonë Romana Vlahutin, ka bërë apel që bashkitë duhet të jenë në gjendje për të tërhequr të ardhurat nga taksat dhe të dinë si ti investojnë. Në konferencën Roli i bashkive në proces integrimi, Vlahutin tha se decentralizimi vendor është thelbësor

Mbledhja e Këshillit Bashkiak, vendimet që do miratohen për shtresat në nevojë
  • 2018-04-26

Mbledhja e Këshillit Bashkiak, vendimet që do miratohen për shtresat në nevojë

Këshilli Bashkiak i Tiranës pritet të miratojë sot një sërë vendimesh të rëndësishme me karakter social dhe që do kenë ndikim në jetën e shumë familjeve dhe qytetarëve të Tiranës. Kështu pritet miratimi i projektvendimit mbi dhënien e ndihmës ekonomike për 3545 familje në kry

No Pic available
  • 2018-04-26

Ambasada amerikane: Punë verore në SHBA për studentët

Për të gjithë ju studentë që kërkoni një mundësi punësimi në verë, ambasada amerikane në Tiranë ju vjen në ndihmë. Ambasada bën me dije se ofron mundësi të shkëlqyer pushimi dhe punësimi në Shtetet e Bashkuara. “Studentë universiteti, jeni në kërkim të diçkaje intere

Vizita e Kiril, patriarku rus 3 ditë në Shqipëri
  • 2018-04-26

Vizita e Kiril, patriarku rus 3 ditë në Shqipëri

Patriarku rus Kiril, për tre ditë me radhë do të jetë Shqipëri. Vizita e tij do të mbahet nga datat 28 deri në 30 prill, ku do të takohet me kryepeshkopin Anastas Janullatos. Kisha Ortodhokse Autoqefale e Shqipërisë bëri me dije paraditen e sotme do të presë Patriarkun e Moskës dhe t

ÇFARË PRITET TË NDODHË PAS VETTINGUT!?
  • 2018-04-26

ÇFARË PRITET TË NDODHË PAS VETTINGUT!?

Nga Spartak NGJELA Çfarë pritet të ndodhë, pas vetingut, me Gjykatën Kushtetuese dhe pushtetin gjyqësor në Shqipëri? Gjykata kushtetuese tani është jashtë funksionit, sepse ajo nuk ka më forcë juridike. Vetingu i gjyqtarëve të lartë, si hapi i parë i kontrollit antikorrupsion, po je

Kalendari