Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 16 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kumari si droga! Psikologët: Krijon varësi
  • 2018-05-16

Kumari si droga! Psikologët: Krijon varësi

Besarda Taçi është psikologe klinike. Prej 5 vjetësh ka punuar në shërbimin e toksikologjisë dhe varësive në Piemonte të Italisë, ndërsa prej dy vjetësh drejton një qendër për shërbime psikologjike. Në Shqipëri ekziston multivarësia, pra nuk ka më individë që vijnë ekskluzivi

Skandal në Vlorë, policia slejon izraeliten të hyjë në shtëpinë e saj të uzurpuar
  • 2018-05-16

Skandal në Vlorë, policia slejon izraeliten të hyjë në shtëpinë e saj të uzurpuar

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës një skandal në Policinë e Shtetit. Një shtetase shqiptare e amerikane, me kombësi hebreje, u ankua se Policia e Vlorës e shoqëron sa herë që tenton të futet në shtëpinë e saj, që e ka me hipotekë. Rashel Sollomoni ka bërë 4 kallëzime penal

Dhjetë këshilla dhe sa dini për përdorimin e limonit?
  • 2018-05-16

Dhjetë këshilla dhe sa dini për përdorimin e limonit?

I domosdoshëm në kuzhinë, i shkëlqyer për lëkurën dhe flokët, ky agrum është një koncentrat i jashtëzakonshëm i vlerave ushqyese: i zbuloni të gjitha I verdhë si askush, aromatik, tërheqës: limoni, i cili në shumë tarraca dhe kopshte nuk mund të mungojë, është një aleat i paz

DISA PYETJE PËR TË KUPTUAR DRAMËN SHQIPTARE!
  • 2018-05-16

DISA PYETJE PËR TË KUPTUAR DRAMËN SHQIPTARE!

Cili është Qëllimi i vërtetë i Vettingut? Çfarë është “Government by Judiciary”? Ku dallon kolonizimi nga neokolonizimi? “Turrmat duhet të mbahen në gjendje eksitimi që të humbasin reflektimin”  Le Bon. Nga Ledian DROBONIKU Foto ilustruese Historia e politikanë

No Pic available
  • 2018-05-16

Shiu i lë vendin diellit, temperatura 30 gradë javën e ardhshme

Një ditë më parë thuajse në të gjithë vendim mbizotëroi një mot me reshje intensive shiu, ku në disa zona pati edhe përmbytje, por nga e mërkura situata sinoptike do të ndryshojë dhe shiu do ti lërë vendin diellit. Këtë të mërkurë do të mbizotërojë një mot kryesisht me die

Horoskopi, zbuloni sushin tuaj ideal shenjë për shenjë
  • 2018-05-16

Horoskopi, zbuloni sushin tuaj ideal shenjë për shenjë

Yjet gjithashtu iu tregojnë edhe preferencat ushqimore: Kuzhina japoneze nuk është përjashtim Kuzhina japoneze është bërë modë dhe u ndodh të gjithëve që tiu propozohen mbrëmje sushi. Në të vërtetë, kuzhina japoneze gjithashtu ofron edhe pjata të tjera, të cilat po bëhen gjithnj

Skandal në lokalet e Tiranës, fëmijët tymosin nargjile
  • 2018-05-16

Skandal në lokalet e Tiranës, fëmijët tymosin nargjile

Fëmijët e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare në Tiranë blejnë nargjile dhe e konsumojnë atë në lokale. Kamera e Fiks Fare filmoi në disa lokale në Tiranë, ku fëmijët konsumonin nargjile pa kurrfarë problemi. Ndërkohë, fenomeni i duhanpirjes në oborret e shkollave vazhdon. Emisioni i

Kalendari