Sociale

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 17 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-05-17

Rama tregon restaurimin e Xhamisë Ethem Beu dhe uron agjërim të lehtë (Foto)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke postuar disa foto të restaurimit të Xhamisë Ethem Beu në kryeqytet. Krahas fotove, ai ka uruar edhe një agjërim të lehtë për besimtarët myslimanë. Mirëmëngjesi dhe me këto foto nga kantieri i restaurimit të Xhamisë së Ethem Beut në Tira

SI TRAJTOHEN QYTETARËT NË MISION LUFTARAK?
  • 2018-05-17

SI TRAJTOHEN QYTETARËT NË MISION LUFTARAK?

Nga Fadil LEPAJA Shtetet, por më shpesh lëvizjet politike, shtet formuese apo çlirimtare, i kanë (keq)përdorur dhe i (keq)përdorin civilët për të arritur objektiva ushtarake, të cilat e kanë të pamundur me i arrit me njësite të rregullta, me uniformë, qoftë për shkak të ligjeve nd

No Pic available
  • 2018-05-17

Historia e dhuruesit special të gjakut që shpëtoi 2.4 milionë fëmijë

Antitrupat e 81-vjeçarit James Harrison u përdorën për të prodhuar një ilaç për shpëtimin e jetës. Tërhiqet për shkak të kufijve të moshës 81-vjeçari në Australi, një dhurues i veçantë i gjakut. Emri i tij është James Harrison dhe quhet Njeriu me krahun e artë: ai dha gjak p

No Pic available
  • 2018-05-17

Teatër, muzikë dhe kurse vallëzimi falas, vjen në Tiranë edicioni i dytë i Festivalit të Resë

Për të dytin vit radhazi, Tirana mirëpret Festivalin e Resë ose “Cloud Fest”, i cili do të mbahet nga data 18 Maj ora 20:00 deri më 27 Maj ora 02:00. Fokusi i këtij viti do të jetë kryesisht në artin performues duke sjellë një larmi ndërdimensionale me mbi 10 ditë program,

No Pic available
  • 2018-05-17

Fituesit e lotarisë amerikane, ambasada: Hapat që duhet të ndiqni

Nëpërmjet një njoftimi, ambasada amerikane këshillon të gjithë fituesit e lotarisë që të plotësojnë formularin DS-260 online, duke dhënë edhe linkun përkatës. Ndërkohë, të gjithë personat që kanë pyetje në lidhje me procesin mund të pyesin Annën, personi i caktuar nga ambasa

No Pic available
  • 2018-05-17

Rama tregon ndryshimin e Xhamisë Ethem Beu: Agjërim të lehtë (Foto)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke postuar disa foto të restaurimit të Xhamisë Ethem Beu në kryeqytet. Krahas fotove, ai ka uruar edhe një agjërim të lehtë për besimtarët myslimanë. Mirëmëngjesi dhe me këto foto nga kantieri i restaurimit të Xhamisë së Ethem Beut në Tira

Ramazani bëhet problem për shkollat në Gjermani
  • 2018-05-17

Ramazani bëhet problem për shkollat në Gjermani

Për myslimanët besimtarë ka filluar muaji i agjërimit, Ramazani.Kësaj urdhërese i përmbahen gjithë e më shumë fëmijë. Për shkollat një problem gjithnjë e më serioz Agjërimi është një nga pesë shtyllat e fesë islame. Me disa përjashtime të vogla, agjërimi vlen për të gjith

Kalendari