Sociale

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 21 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rama tregon projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë (Video)
  • 2018-05-21

Rama tregon projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar një javë të mbarë duke treguar një nga projektet e paketës transformuese. Këtë herë ai ka treguar projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë që do të sjellë shumë lehtësi për qytetarët. Mirëmëngjesi dhe me këto pamje të rrugës Kardhiq Delvinë, një ng

Klosi: Heqje të lejes së ndërtimit për çdo subjekt që shkel ligjin
  • 2018-05-21

Klosi: Heqje të lejes së ndërtimit për çdo subjekt që shkel ligjin

Nga liqeni në Kodër Mëzez ku prej vitesh janë grumbulluar mbetje inerte në mënyrë të paligjshme ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi bëri të ditur se mbi 30 subjekte ndërtuese janë penalizuar me gjoba dhe pezullime nga Inspektoriati Shtetëror i Mjedisit për hedhje të mbetjev

5 rituale të fundjavës për përgatitjen e një jave të mrekullueshme
  • 2018-05-21

5 rituale të fundjavës për përgatitjen e një jave të mrekullueshme

Fundjava është një kohë e përshtatshme për të përgatitur veten për sukses. Për shumicën prej nesh, java e punës është kaq e ethshme saqë është e vështirë të qëndroni koherent nëse nuk keni hedhur bazat e duhura. Ne duam të bëjmë më të mirën, por stresi shpejt na kap dhe s

LUL, GJEJ NJË SKENAR PËR TË QENË!
  • 2018-05-21

LUL, GJEJ NJË SKENAR PËR TË QENË!

Nga Keti BAZHDARI Skenari i 5 ditëve më parë me Agronin(Geronin) nuk ngjiti. Do të mund të realizoje plot të tjerë, po të ishe vetë i pastër dhe pak më punëtor. Ti Lul je dembel. Ta kanë ngec at punë në dorë dhe duket që e bën si për ta hequr qafe. Ti s’ke ëndërr të drejt

Rriten temperaturat, rrebeshe shiu pasditen e sotme
  • 2018-05-21

Rriten temperaturat, rrebeshe shiu pasditen e sotme

Pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime e vranësira të herë pas hershme më të shpeshta në zonat lindore. Pasditja fuqizon vranësirat duke sjellë rrebeshe shiu thuajse në të gjithë vendin por vijon me kthjellime dhe vranësira në jugperëndim. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatar

Modë, siguria absolute vjen nga e bardha
  • 2018-05-21

Modë, siguria absolute vjen nga e bardha

#td_uid_1_5b029c40dba16 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/1-12-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5b029

Vlora lëkundet sërish, tërmete të vogla gjatë natës
  • 2018-05-21

Vlora lëkundet sërish, tërmete të vogla gjatë natës

Vlora është lëkundur sërish nga tërmetet, ku sipas EMSC-së, janë me magnitudë rreth 2 deri në 3 Ballë të shkallës Rihter dhe disa prej tyre kanë pasur epiqendër në detin Adriatik. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në fshatrat Bashaj, Matogjin dhe Vërmik. Sipas banorëve të fsha

Kalendari