Sociale

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 19 qershor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-06-19

SA I SIGURT ËSHTË KAMPIONATI BOTËROR NË RUSI?

Autoritetet e sigurisë në Rusi po ndërmarrin të gjitha masat që Kampionati të kalojë pa incidente. Por të shtunën ndodhi një rast që paralajmëron për rreziqet. Një moment trishtues në Moskë. Një shofer taksie futet me makinën e tij të verdhë të shtunën, në afërsi të Sheshit

Dashuria, rifitojeni partnerin me dhjetë lëvizje!
  • 2018-06-19

Dashuria, rifitojeni partnerin me dhjetë lëvizje!

A ndiheni të padukshëm? Ai nuk ju kërkon më? Gjeni se çfarë nuk duhet të harroni kurrë që të jeni gjithmonë në krye dhe të bëni për vete sërish partnerin Sa kohë ka që nuk veshim një këmishë mëndafshi? Sa kohë kemi pa bërë një dush të nxehtë dhe aromatik para se të shkoj

Jo vetëm djersa, të gjitha gjërat që shkaktojnë aroma të këqija
  • 2018-06-19

Jo vetëm djersa, të gjitha gjërat që shkaktojnë aroma të këqija

Aromë e keqe pas një darke me bazë hudhrën? Djersë e pakëndshme pas një sesioni në palestër? Shumë faktorë që shkaktojnë erë të pakëndshme janë të njohur dhe të zakonshëm, por ka të tjerë që nuk i prisnim. Disa këshilla se si ta zgjidhim problemin. Nuk thaheni mirë pas dushi

Kujdes nga shirat e verës, paraditja me kthjellime e pasdite shi
  • 2018-06-19

Kujdes nga shirat e verës, paraditja me kthjellime e pasdite shi

Vijon paraditja me kthjellime dhe vranësira kalimtare, në të gjithë territorin; më të dukshme në ekstremin jugor. Sërish pasditja fuqizon vranësirat duke sjellë shira afatshkurtër në jug dhe lindje, por shira të izoluar në zonat qendrore. Shirat e izoluar mbeten prezent në zonat qendr

Në 5 vite kërkuan azil 157 mijë shqiptarë, renditemi pas vendeve të luftës
  • 2018-06-19

Në 5 vite kërkuan azil 157 mijë shqiptarë, renditemi pas vendeve të luftës

Shqipëria është shteti i shtatë në rang botëror për numrin e azilkërkuesve, duke u renditur pas shteteve të luftës. Që nga viti 2013, janë rreth 157 mijë shqiptarë që kanë bërë kërkesë për azil, ku numri më i lartë ishte në 2015-tën, me rreth 69 mijë persona. Të dhënat b

Helmimi i 24 punonjësve, fasoneria rifillon punën pa dalë analizat
  • 2018-06-19

Helmimi i 24 punonjësve, fasoneria rifillon punën pa dalë analizat

Rihapet kompania ku u helmuan 24 punonjëse pa dal përgjigja përfundimtare e institucioneve. ISHP vendos të bëjë matjet brenda ambienteve të fasonerisë, por pajisja papritur prishet dhe gjysmën e ditëve nuk punon. Më 26 maj, në kompaninë Lovers Albania , e cila futet në bizneset fason

AKU lejon pesticide të reja, por të dëmshme dhe kontrabandë
  • 2018-06-19

AKU lejon pesticide të reja, por të dëmshme dhe kontrabandë

Helmet bujqësore kontrabandë, apo te pakontrolluara që hyjnë në tregun shqiptar janë një fenomen deri para disa javësh i panjohur publikisht, por që ndodhte rëndom. Top Channel zbuloi dhe denoncoi prej disa ditësh se një pesticid i ndaluar të përdoret në Shqipëri në fakt shitej li

Kalendari