Sociale

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 22 qershor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-06-22

Masat për sezonin turistik, vijon dezinsektimi përgjatë vijës bregdetare

Për herë të parë pranë plazhit të Tales në Lezhë është hapur një qendër shëndetësore verore në shërbim të pushuesve të shumtë ditorë që frekuentojnë këtë plazh. Ministrja Ogerta Manasirliu pa nga afër qendrën shëndetësore të Tales, e cila ofron shërbim 12 orësh. Nisur

A MUND TË HUMBASË NË ZGJEDHJE ERDOGANI?
  • 2018-06-22

A MUND TË HUMBASË NË ZGJEDHJE ERDOGANI?

Më 24 qershor në Turqi do të zgjidhet një parlament dhe president i ri. Sipas sondazheve 45 deri 55 përqind e të pyeturve kanë thënë se duan t’ ia japin votën mbajtësit aktual të pushtetit, Recep Tayyip Erdogan. Por në të vërtetë ai mund të marrë shumë më pak vota. Hakan Ba

Marrëdhënie, a mund ta ndihmojnë çiftin gënjeshtrat e mira?
  • 2018-06-22

Marrëdhënie, a mund ta ndihmojnë çiftin gënjeshtrat e mira?

Ka nga ata që mendojnë se të gënjesh për të shpëtuar një pakënaqësi është e drejtë. Për të tjerët, megjithatë, e vërteta duhet të thuhet me çdo kusht. Le të shohim të mirat dhe të këqijat e dy zgjedhjeve Le të ngrejë dorën kush nuk ka thënë kurrë një gënjeshtër, duke

Relaks dhe mirëqenie, 10 destinacionet më të mira në Botë (Foto)
  • 2018-06-22

Relaks dhe mirëqenie, 10 destinacionet më të mira në Botë (Foto)

Cilat janë destinacionet më të bukura në botë ku udhëtarët mund të relaksohen dhe të përqëndrohen në mirëqenie, vetë-kujdes, yoga dhe meditim? Bali, Rishikesh dhe Sedona, para së gjithash. Por, ka edhe vende të tjera të këndshme për të shpëtuar nga kaosi dhe stresi dhe mund të

ARRSH: Kalimi në aksin Maminas-Sukth-Shkozet hapet sonte në orën 23:00
  • 2018-06-22

ARRSH: Kalimi në aksin Maminas-Sukth-Shkozet hapet sonte në orën 23:00

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se sot në orën 23:00 do të hapet kalimi në aksin Maminas-Sukth-Shkozet, pjesë e autostradës Tiranë-Durrës, ku po kryen punime për rehabilitimin e segmenteve të dëmtuara. ARRSH njofton se për shkaqe të paparashikuara përmbyllja e punimeve në aksin M

500 banorë pa rrugë e pa ujë, kryetari i bashkisë: Skuptoj pse ankohen
  • 2018-06-22

500 banorë pa rrugë e pa ujë, kryetari i bashkisë: Skuptoj pse ankohen

Banorët e fshatit Mesaplik ankohen në Fiks Fare se nuk kanë rrugë dhe ujë të pijshëm. Rruga që të çon në fshat, nga segmenti kryesor i rrugës së lumit të Vlorës, nuk është më shumë se 7 km, por ka gropa, dhe në të mund të kalohet vetëm me fuoristradë. Fshati ka vetëm dy të

Tiranë, sinoptikanja: Në 60 minuta ra shi sa për një muaj
  • 2018-06-22

Tiranë, sinoptikanja: Në 60 minuta ra shi sa për një muaj

Duket se shiu i sotëm dhe breshëri i rënë në Tiranë ka qenë i pazakontë, sipas sinoptikanëve pasi sasia ishte jashtë çdo parashikimi. Tanja Porja e Meteoalb bën me dije se përgjatë 60 minutave në kryeqytet kanë rënë 62.6 milimetra shi, një sasi kjo thuajse e njëjtë me sasinë m

Kalendari