Sociale

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 24 qershor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-06-24

Publikohet kalendari, Rama: Ja çofrojnë sheshet e zonave turistike

Qeveria e drejtuar nga Edi Rama më shumë se në çdo vit tjetër ka mëshuar që prej fillimit të 2018-s zhvillimit të kushteve për një turizëm elitar në vendin tonë dhe në këtë linjë duket se shkon edhe zbritja në terren e trupës së Operas dhe Baltetit. Kjo trupë sipas një njoftim

Durrësi plot me turistë, të huaj e vendas e gjallërojnë në mbrëmje
  • 2018-06-24

Durrësi plot me turistë, të huaj e vendas e gjallërojnë në mbrëmje

Jo vetëm dita, po dhe mbrëmjet në plazhin e Durrësit janë po aq të bukura. Ndryshe nga dita që fton për banje dielli e not, mbrëmja ofron të tjera kënaqësi. Pavarësisht motit të paqëndrueshëm, fundjava nuk i ka mbajtur larg plazhit pushuesit e shumtë që vijnë nga zona të ndryshme

No Pic available
  • 2018-06-24

Mata Hari, jeta plot tortura me bashkëshortin e parë

Ai quhej Rudolf Makleon dhe ishte i pari që ra në dashuri me gruan që do të kthehej në simbol të bukurisë së inteligjencës botërore. Atëherë ajo ishte e ndrojtur dhe Makleon nuk mund ta mendonte se gruaja që shërbente darkën në tryezën e shtëpisë së tij, do të mund të fuste n

No Pic available
  • 2018-06-24

ZGJEDHJE NË TURQI: KA ENDE SHANS DEMOKRACIA?

Votimet të dielës në Turqi (24.06) janë ndoshta më të rëndësishmet në historinë e Turqisë moderne. Nëse fiton presidenti turk, Erdogan konsolidohet pushteti i një njeriu të vetëm. Por as opozita turke nuk duhet injoruar. 24 Qershor 2018. Turqit votojnë për zgjedhjet parlamentare dhe

Bregdeti i Vlorës pushtohet nga rusët
  • 2018-06-24

Bregdeti i Vlorës pushtohet nga rusët

Edhe pse ende në qershor, të shumtë janë turistët që zgjedhin bregdetin e Vlorës për të kaluar pushimet. Një pjesë e mirë e tyre janë rusë. Sipas operatorëve turistikë, cdo ditë në Vlorë vijnë rreth 250 pushues rusë dhe disa hotele, por edhe shtëpi me qira përgjatë bregdeti

No Pic available
  • 2018-06-24

Ana, një histori tragjike dashurie

Po guxoj të të kërkoj të ma thuash prerë çfarë mendon për dashurinë tonë. Nevoja më shtrëngon ta di përgjigjen tënde, duke qenë që kam një vit që jam plagosur nga dashuria dhe ende nuk jam i sigurt nëse kam apo jo një vend në zemrën tënde. Mbreti Henri VIII i Anglisë donte t

Mbledhja e ID-ve, PD çon në Prokurori 3 prova të reja
  • 2018-06-24

Mbledhja e ID-ve, PD çon në Prokurori 3 prova të reja

Partia Demokratike ka depozituar në Prokurori 3 prova të reja, që sipas selise blu “janë për paligjshmërinë e veprimeve të Edi Ramës, Lindita Nikollës dhe Ogerta Manastirliut për shkeljen e ligjit me mbledhjen e të dhënave personale, me qëllim përdorimin e tyre për qëllime ele

Kalendari