Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 11 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
SAMITI I NATO-S DHE RREZIKU AMERIKANO-GJERMAN!
  • 2018-07-11

SAMITI I NATO-S DHE RREZIKU AMERIKANO-GJERMAN!

Presidenti amerikan tha javën e kaluar në fjalimin e mbajtur në Montana se do të shkojë në takim, “për t’ i thënë NATO-s: Ju duhet të filloni të paguani faturat tuaja. Shtetet e Bashkuara nuk do të kujdesen për çdo gjë!'” Masa e njerëzve shpërtheu në duartrokitje

Horoskopi, zbuloni 12 shenjat dhe akulloret
  • 2018-07-11

Horoskopi, zbuloni 12 shenjat dhe akulloret

Yjet gjithashtu ndikojnë edhe në preferencat tona midis kaushit dhe gotës. Zbulojeni kë lakmoni më shumë nëpërmjet Yjeve Me ardhjen e verës, ditët janë gjithmonë e më të nxehta dhe është e lehtë të shohësh shumë njerëz që ecin në rrugë duke mbajtur në dorë kaushë ose gota

Rai 3 kronikë për mjekun shqiptar, Rama: Shëndetësia është përmirësuar (Video)
  • 2018-07-11

Rai 3 kronikë për mjekun shqiptar, Rama: Shëndetësia është përmirësuar (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar një ditë të mbarë me një kronike të televizionit italian “Rai 3”, ku tregohet rasti i një mjeku të ardhur nga Italia në Shqipëri. Ai është rritur dhe ka studiuar në Itali, por profesionin si mjek e ushtron në vendin e tij, në Shqipëri. Mir

No Pic available
  • 2018-07-11

Paligjshmëri në Maturë, celularët nxorën tezën. 70% e nxënësve komunikuan

Matura Shtetërore 2018 u shoqërua me paligjshmëri dhe problematika. Ky është konkluzioni i arritur nga organizata Qëndresa Qytetare, përmes një ankete online, ku morën pjesë 500 maturantë. 30% e maturantëve pohojnë se ka pasur valë, telefona dhe internet nëpër klasa. Këtë e vërtet

Ajri i kondicionuar, si ta përdorim dhe të shmangim dhimbjen e fytit
  • 2018-07-11

Ajri i kondicionuar, si ta përdorim dhe të shmangim dhimbjen e fytit

Ndryshimet e temperaturës (duke kaluar nga i nxehti jashtë te nxehtësia brenda) mund të bëjnë një tendosje në rrugët e frymëmarrjes, veçanërisht nëse ato tashmë kanë disa probleme: zgjidhja e vetme është që të përdorim kondicionerët si duhet, para së gjithash pa e ekzagjeruar.

Shijak, 500 nxënës rrezikojnë jetën. Dy shkolla drejt shembjes
  • 2018-07-11

Shijak, 500 nxënës rrezikojnë jetën. Dy shkolla drejt shembjes

Dy shkolla në Shijak rrezikojnë të mos jenë më. Rreth 500 nxënës bëjnë mësim me turne pasi institucionet arsimore prej vitesh i kanë lënë në mëshirë të fatit. Fiks Fare ka bërë një vëzhgim në shkollën 9- vjeçare Muharrem Dollaku. Tavani rrezikon të shembet e të zërë fëmi

No Pic available
  • 2018-07-11

Emergjenca mjedisore në Durrës, tani vendimet i ka qeveria

Pulëbardhat bregdetare që janë shfaqur në vendgrumbullimin e mbetjeve urbane të Porto Romanos, në Durrës, duket se lajmërojnë atë që pritet të ndodhë në hapësirën e ndotur prej 15 hektarësh, pasi pushteti vendor pranoi degradimin ekstrem të zonës. Një ditë pas vendimit të Kësh

Kalendari