Sociale

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Arkitekti i Teatrit Kombëtar projekton komisariatin e policisë në Nju Jork
  • 2018-07-12

Arkitekti i Teatrit Kombëtar projekton komisariatin e policisë në Nju Jork

Arkitektit të njohur danez, Bjarke Ingels, i cili është edhe autor i projektit të Teatrit të ri Kombëtar, i është besuar projektimi i komisariatit të ri të policisë në Bronks të Nju Jorkut, i cili ka nisur të ndërtohet. Lajmin e ka dhënë revista Contract Magazine, e cila gjithashtu

Celuliti, 10 gjëra për të reduktuar difektet gjatë pushimeve
  • 2018-07-12

Celuliti, 10 gjëra për të reduktuar difektet gjatë pushimeve

Nga lëngu i sambukos tek ecja në ujë: si ta luftojmë celulitin. Dihet që celulititin e famshëm e shikojmë në det. Mjekësia estetike Celuliti është një problem estetik ndër më të zakonshmit në mesin e grave (ndikon në mes të 80 dhe 95% e grave të moshës riprodhuese): Ky është n

Moti, vranësira të lehta në të gjithë vendin
  • 2018-07-12

Moti, vranësira të lehta në të gjithë vendin

Gjatë gjithë ditës, zonat Jugore e Qendrore vijojnë në kushtet e kthjellimeve, por vranësira kalimtare do ketë në Veri e Verilindje të vendit. Pjesa e dyte e ditës mbetet e kthjellët në Ultësirën Perëndimore, ndërsa vranësirat shtohen në zonat malore duke sjellë shira të izoluar

ESTETIKA PAGANO-TALEBANE E SHKATËRRIMIT
  • 2018-07-12

ESTETIKA PAGANO-TALEBANE E SHKATËRRIMIT

Nga: Artan FUGA Ajo që më shqetëson më shumë në këtë çështjen e ndërtesës të teatrit kombëtar, që sigurisht as do te prishet dhe as ka guxim njeri të vejë dorë mbi të, është ana estetike, e mendimit, e çfarë mendimi?, e mentaliteteve gjysëm estetike të ndonjë pushtetareje d

No Pic available
  • 2018-07-12

Dita e dasmës, çifte të lumtur dhe të siguruar

Ka politika që mbulojnë të gjitha (ose pothuajse) shqetësimet e mundshme që mund të ndodhin gjatë dasmës. Kur martohesh, e vetmja gjë që nuk mund të garantohet është suksesi i jetës bashkëshortore, por për çdo gjë tjetër (ose pothuajse) ju mund të merrni masa paraprake me një p

Aktivitete në gjithë vendin, Rama: Janë gjallëruar qytetet dhe fshatrat (Video)
  • 2018-07-12

Aktivitete në gjithë vendin, Rama: Janë gjallëruar qytetet dhe fshatrat (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar një ditë të mbarë me një video, ku tregohen aktivitetet e shumta kulturore që po bëhen në vend. Sipas tij, këto aktivitete kanë gjallëruar qytete dhe fshatra nga veriu në jug. Mirëmëngjes dhe me këto pamje të aktiviteteve të shumta që këto dy muaj

MOS U FSHIH LULËZIM!
  • 2018-07-12

MOS U FSHIH LULËZIM!

Nga: Taulant BALLA Lulzim Basha të mos fshihet! Të sqarojë publikun për financimin rus, tashmë zyrtarisht nën hetim amerikan Prej disa muajsh tashmë janë bërë publike nga mediat më prestigjioze amerikane transfertat e paligjshme, që pa asnjë deklarim, Partia Demokratike ka bërë për l

Kalendari