Sociale

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 17 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
LËVIZJA GYLEN DHE MEDIET NË GJERMANI
  • 2018-07-17

LËVIZJA GYLEN DHE MEDIET NË GJERMANI

Yunus Ulusoy nga Qendra e Esenit pr Studimet pr Turqin sht i sigurt: Rrjeti i lvizjes Gylen ka zhvilluar edhe n Gjermani nj struktur pushteti, q nga jasht as nuk mund t kuptohet dhe as nuk mund t kontrollohet. T gjith forcn e saj lvizja ia kushton krijimit t nj imazhi t ri si nj shoqat pr demokracin

Dashuria, 5 këshilla për një jetë intime perfekte
  • 2018-07-17

Dashuria, 5 këshilla për një jetë intime perfekte

Nëse marrëdhënia juaj nuk ndriçon mes çarçafëve, ja vlen të ndjekësh disa rregulla të thjeshta për të gjetur lumturinë e re Për fat të keq ndodh! Partneri ynë është ai i duhuri, vdesim për të, jemi shumë të dashuruar, por Por, në shtrat diçka nuk po shkon siç dëshirojmë.

Uji, a jeni të sigurt që hidratoheni mjaftueshëm?
  • 2018-07-17

Uji, a jeni të sigurt që hidratoheni mjaftueshëm?

I nxehti i verës dhe ajri i kondicionuar mund të rrisin nevojën tonë për lëngje. Kur bën shumë nxehtë, sigurisht që djersitim më shumë. Në verë më shumë se në çdo stinë tjetër kemi nevojë të marrim sasinë e duhur të lëngjeve për ta mbajtur organizmin tonë në ekuilibrin e

E marta me vranësira e reshje lokale, nesër rikthehen kthjellimet
  • 2018-07-17

E marta me vranësira e reshje lokale, nesër rikthehen kthjellimet

Vranësirat shtohen këtë të martë, ku priten dhe shira të përkohshëm kryesisht në zonat malore, dhe pjesërisht në qendër. Por pjesa e dytë e javës do të risjellë dominimin e motit të kthjellët thuajse në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë rënie të l

Rikonstruktohet shkolla Dora dIstria (Foto)
  • 2018-07-17

Rikonstruktohet shkolla Dora dIstria (Foto)

Veliaj: Nuk paska kënaqësi më të madhe se të transformosh shkollën Këtë shtator nxënësit e shkollës 9-vjeçare Dora dIstria do të kenë një ambient krejtësisht të ri. Bashkia e Tiranës ka rikonstruktuar ambientet e kësaj shkolle dhe ka shtuar sipërfaqen e ambienteve të reja që pr

No Pic available
  • 2018-07-17

Qendra sociale në Tiranë, Veliaj: Riintegrojmë fëmijët në konflikt me ligjin

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për zbatimin e masave alternative të shmangies nga ndjekja penale e të miturve në konflikt me ligjin. Veliaj shprehu mirënjohjen për Ministrinë e Drejtësisë

No Pic available
  • 2018-07-17

Mbrojtja e kurorës së gjelbër, protestë me turizëm në Bulqizë

Pasi banorët e zonës morën malet për të ruajtur pyjet nga prerja e drunjve në Bulqizë, një grup të rinjsh zgjodhën të tërheqin vëmendjen duke treguar bukuritë natyre të zonës. Protesta përmes turizmit i çoi këta të rinj në vendin e njohur si Guri i Vashës, i vendosur mes një p

Kalendari