Sociale

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 18 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
RROFTË BE-JA!
  • 2018-07-18

RROFTË BE-JA!

Nga: Ylli Manjani Republika e Shqipërisë është e vetmja anëtare e Këshillit të Europës dhe e NATOS; e vetmja në Europë dhe më gjerë që NUK KA GJYKATA!!! Është shteti i vetëm me Kushtetutë në fuqi, por të pa zbatueshme! Nuk ka një shtet të dytë në rruzull, diktaturë apo demokr

Horoskopi, gruaja ideale për çdo shenjë zodiakale
  • 2018-07-18

Horoskopi, gruaja ideale për çdo shenjë zodiakale

Shenjë për shenjë, si ai e imagjinon gruan perfekte: Yjet ju sugjerojnë mënyrën se si ti ngjani sa më shumë gruas perfekte. Të gjithë burrat kanë një grua ideale për të cilën ata përpiqen dhe, edhe nëse idealet janë të vështira për t’u arritur, ka disa karakteristika fizik

Tiranë, zgjidhet furnizimi me ujë të pijshëm në dy lagje
  • 2018-07-18

Tiranë, zgjidhet furnizimi me ujë të pijshëm në dy lagje

Bashkia e Tiranës realizoi këtë javë një investim të ri në rrjetin e ujësjellësit që përmirëson parametrat e furnizimit me ujë të pijshëm të qytetarëve duke garantuar edhe cilësinë e duhur për ta përdorur atë. Banorët e rrugës Idriz Dollaku kanë tashmë një rrjet tërësish

Rruga e Arbrit, Rama përshëndet të gjithë meraklinjtë (Video)
  • 2018-07-18

Rruga e Arbrit, Rama përshëndet të gjithë meraklinjtë (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar pamje të punimeve që kanë nisur pej javësh në Rrugën e Arbrit. Në një postim në Facebook, kryeministri shkruan se puna vijon në kantier, duke dërguar një përshëndetje të veçantë edhe për më skeptikët. Me këtë videoi

Peshku harabel kafshon pushuesit në Darzezë
  • 2018-07-18

Peshku harabel kafshon pushuesit në Darzezë

Në plazhin e Darzezës pushuesit nuk helmohen nga ushqimet, por rreziku vjen nga deti dhe ajri. Që prej fillimit të sezonit, 735 pushues kanë marrë ndihmën e parë mjekësore në qendrën shëndetesore të Darzezës. Asnjë prej tyre me simptoma helmimi, por më shumë nga pickimi i bletëve,

Dy vjet pas puçit në Turqi, ja bilanci i gjendjes së jashtëzakonshme
  • 2018-07-18

Dy vjet pas puçit në Turqi, ja bilanci i gjendjes së jashtëzakonshme

Dy vjet zgjati gjendja e jashtëzakonshme në Turqi. Pas përpjekjes për puç në korrik 2016, presidenti Erdogan ka goditur ashpër. Tani hiqet gjendja e jashtëzakonshme. A do bëhet gjithçka më mirë? Bilanci është ky. Pse është vendosur gjendja e jashtëzakonshme në Turqi? Mbas përpjekj

Mashtrimi me djathin, niseshteja rrezikon jetën e diabetikëve
  • 2018-07-18

Mashtrimi me djathin, niseshteja rrezikon jetën e diabetikëve

Djathi me niseshte nuk është thjesht një mashtrim që na kushton para, por edhe shëndetin. Përqindja e lartë e niseshtesë në djathë, shkakton probleme serioze tek personat të cilët janë të prekur nga diabeti. Sipas mjekut Ramazan Buçi, niseshteja në organizmin e njeriut konvertohet n

Kalendari