Sociale

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 19 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
KOLINDA PUTH PËR KROACINË!
  • 2018-07-19

KOLINDA PUTH PËR KROACINË!

Emanuel Macron nuk kishte asnjë shans. E pushtuar nga emocionet mbas ndeshjes mbresëlënëse të ekipit kroat të futbollit, presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarovic përqafoi presidentin francez. Duke harruar distancën e figurave shtetërore. Ai, zotëri burrë, e lë të ndodhë. Më pas kjo

Si ndryshon Lungomarja pas shtatorit, ja u tregon Rama (FOTO)
  • 2018-07-19

Si ndryshon Lungomarja pas shtatorit, ja u tregon Rama (FOTO)

Lungomarja e Vlorës është një nga investimet më madhore në planin e rilindjes Urbane të qeverisë Rama, por edhe një projekt i shumë kritikuar nga opozita për probleme që mund të ketë sjellë me trafikun, vjedhjen e fondeve dhe jetët e humbura gjatë kohës së punimeve.

Dieta e minutës së fundit, efektiviteti i regjimit 16:8
  • 2018-07-19

Dieta e minutës së fundit, efektiviteti i regjimit 16:8

Këto nuk janë numra për të luajtur, por raporti midis orëve që nuk duhet të hani dhe atij në të cilin mund të ushqeheni Gjithkush flet për këtë, edhe VIP-at dhe sportistët dhe është i rregulluar nga dy numra në dukje misteriozë: 16 dhe 8. Këto nuk janë numra magjikë, por thjesht

Si ndryshon Lungomarja pas shtatorit? Rama tregon projektin (FOTO)
  • 2018-07-19

Si ndryshon Lungomarja pas shtatorit? Rama tregon projektin (FOTO)

Lungomarja e Vlorës është një nga investimet më madhore në planin e rilindjes Urbane të qeverisë Rama, por edhe një projekt i shumë kritikuar nga opozita për probleme që mund të ketë sjellë me trafikun, vjedhjen e fondeve dhe jetët e humbura gjatë kohës së punimeve.

Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)
  • 2018-07-19

Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)

Nga Atlantiku në Detin Cantabrian: nuk është vetëm Mesdheu për pushime Iberike Spanja e zhytjeve nuk përfundon në bregdetin e mrekullueshëm jugor dhe Balear: mrekulli të tjera ju presin në mesin e plazheve vullkanike të ishujve Canary, shtrirjen e madhe të rërës me pamje nga Atlantiku

ZEMRA E SËMURË E LOPËS
  • 2018-07-19

ZEMRA E SËMURË E LOPËS

Nga Fadil LEPAJA E keni ushqyer lopën, e keni ushqyer veten, kjo është fjalia, tashmë virale, për të cilën profesori i Universitetit të Prishtinës, thotë se ua ka përsëritur vazhdimisht studentëve të tij të bujqësisë. Thuhet se studentët janë gajasur së qeshuri në amfiteatrin e

Studimi, 65 % e shqiptarëve nuk kanë para për pushime
  • 2018-07-19

Studimi, 65 % e shqiptarëve nuk kanë para për pushime

Sezoni veror ka hyrë në kulmin e tij, por për shumë shqiptarë pushimet janë një luks, që atë nuk mund tia lejojnë vetes. Sipas një studimi të financuar nga Komisionin Europian, 65 për qind e familjeve shqiptare nuk kanë të ardhura as për të përballuar një javë pushime larg shtëp

Kalendari