Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 23 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rama: Aksi Delvinë-Kardhiq, nga 3D në kantier ndërtimi në shtator (Video)
  • 2018-07-23

Rama: Aksi Delvinë-Kardhiq, nga 3D në kantier ndërtimi në shtator (Video)

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zgjedhur të urojë një javë të mbarë për të gjithë ndjekësve e tij në rrjetin social Facebook , përmes pamjeve nga aksi strategjik për turizmin Delvinë-Kardhiq, që do nisë punimet në muajin shtator. Mirëmëngjes dhe me këtë tjetër projekt madh

No Pic available
  • 2018-07-23

Midhje dhe molusqe në tryezë? Ja si ti konsumoni në mënyrë të sigurt

Çfarë mund të jetë më mirë në një mbrëmje të nxehtë të vere, sesa një darkë me fruta deti? Dhe kështu, në shtëpi apo në restorante, në këtë kohë kemi një triumf të spagetit me molusqe, midhje, dhe produkteve të tjera të detit. Mrekulli të kuzhinës, të cilat gjithashtu ka

No Pic available
  • 2018-07-23

FEJA PO KTHEHET NË FUSHË KONFLIKTESH

Izraeli u shpall shtet kombëtar i hebrenjve. Politizimi i zotit dhe besimit po përparon e jo vetëm në Lindjen e Mesme. Feja po kthehet gjithnjë e më shumë në fushë konfliktesh. Si mendojnë përfaqësuesit e saj? Prifti Nikodemus Schnabel nuk e mban gojën: E kuptoj këdo që dëshpërohet

Pesë faktorë që ulin dëshirën seksuale tek meshkujt!
  • 2018-07-23

Pesë faktorë që ulin dëshirën seksuale tek meshkujt!

Studimet tregojnë se dëshira e meshkujve për seks jo vetëm që është më e madhe, por gjithashtu shprehet në mënyrë shumë të drejtpërdrejtë. Burimet për libidon e grave, për kontrast, janë shumë më tepër të vështira të aktivizohen. Dihet se femrat u japin më tepër vlerë lidh

Klasikët e letërsisë që duhet ti lexoni këtë verë
  • 2018-07-23

Klasikët e letërsisë që duhet ti lexoni këtë verë

Çdo njeri dëshiron të ndihet inteligjent. Ndonjëherë ndihemi vërtet të mençur, por pastaj ndodh ajo që nuk prisnim: një miku juaj i referohet një libri klasik dhe gjendemi të papërgatitur për tu përgjigjur. Të buzëqeshësh e të tundësh kokën është padyshim zgjedhje e sigurt, po

Aplikimet në universitete. Zbulohen kriteret për Drejtësinë dhe Bujqësorin
  • 2018-07-23

Aplikimet në universitete. Zbulohen kriteret për Drejtësinë dhe Bujqësorin

Fakulteti i Drejtësisë mbetet ndër më të preferuarit për kandidatët e rinj për studentë, por për tu regjistruar aty duhen plotësuar disa kushte, një prej të cilave është nota mesatare e gjimnazit, që vlerësohet me 50%. Një tjetër kusht është që në 5 lëndë të profilit shoqë

Infermierët e Kristalit, reagon Urdhri i Infermierit: Rreth 400 me probleme
  • 2018-07-23

Infermierët e Kristalit, reagon Urdhri i Infermierit: Rreth 400 me probleme

Mimoza Moçka nuk është infermierja e vetme që nuk po rimerr një licencë nga Urdhëri i Infermierëve të Shqipërisë. Ajo thjesht dha alarmin për një problem me përmasa shumëfish më të mëdha. Mund të jenë 300, mund të jenë 400, por që nuk humbasin vendin e tyre të punës. Nuk hum

Kalendari