Sociale

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 10 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
KËMBANAT E TRARËVE NDËRSHQIPTAR
  • 2018-08-10

KËMBANAT E TRARËVE NDËRSHQIPTAR

Nga Petrit KUÇANA Nuk është e rëndësishme nëse u zgjodh apo u vet-ofrua për të kumtuar lajmin e madh; Më 1 janar nuk do ketë më kufi me Kosovën. U duk si një përsëritje që Pandeli Majko, Ministër shteti për Diasporën, i bëri deklaratës së vitit të kaluar, por kësaj here u bë

Një App llogarit shanset për të pasur një ishemi brenda 5 ose 10 vjetësh
  • 2018-08-10

Një App llogarit shanset për të pasur një ishemi brenda 5 ose 10 vjetësh

Shkarkohet falas dhe ndihmon në përputhje me faktorët e rrezikut individual, të modifikueshëm ose jo:  regjistron zakonet e përdoruesit gjatë një periudhe prej dymbëdhjetë muajsh A kam rrezik që të pësoj një goditje në tru ose një infarkt? Një tregues mund të jepet nga aplikacioni

Rikthehet Maratona e Tiranës, mbi 2500 vrapues nga 40 vende të botës
  • 2018-08-10

Rikthehet Maratona e Tiranës, mbi 2500 vrapues nga 40 vende të botës

Maratona e Tiranës 2018 vjen këtë vit me edicionin e saj të 3-të si eventi më i madh sportiv në vend. Këtë e dëshmon edhe pjesëmarrja e më shumë se 2500 vrapuesve nga 40 vende të ndryshme të botës. Rritja e numrit të pjesëmarrësve ndër vite është një tregues i mire, se kjo gar

Ushqimet kundër nxehtësisë, të përsosura edhe për në plazh
  • 2018-08-10

Ushqimet kundër nxehtësisë, të përsosura edhe për në plazh

Disa sugjerime për një dietë të saktë dhe të ekuilibruar në breg të detit, me syrin te hidratimi i duhur Ditët në plazh janë shumë të bukura dhe argëtuese për t’i ndërprerë ata në kohën e drekës dhe për t’u kthyer në shtëpi për të ngrënë: më mirë një piknik

Vlorë, AKU ndalon furgonët që tregtojnë mish dhe qumësht
  • 2018-08-10

Vlorë, AKU ndalon furgonët që tregtojnë mish dhe qumësht

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në këtë periudhë të temperaturave të larta e shtimit të volumit të tregtisë në kuadër të sezonit turistik, është në çdo kohë në aksion për identifikimin, kontrollin, evidentimin, dënimin dhe ndalimin e çdo veprimtarie të kundraligjshme e të rre

Parashikimi i motit për gjysmën e dytë të gushtit
  • 2018-08-10

Parashikimi i motit për gjysmën e dytë të gushtit

Gushti nisi i nxehtë, me temperatura të pazakonta deri në 38 gradë celcius, por meteorologët thonë se nga dita e enjte ka nisur një rënie e lehtë, me jo më shumë se 1 gradë celcius. Për sa i përket situatës termike mbetemi në vlerat e larta edhe për ditën e sotme, por edhe të shtu

Kalendari