Sociale

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 18 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
E shtuna shira të dobët në zona malore, por bregdeti me diell
  • 2018-08-18

E shtuna shira të dobët në zona malore, por bregdeti me diell

E gjithë dita paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në zonat malore si dhe rrebeshe shiu në juglindje. Edhe pasditja mbetet me vranësira të shpeshta dhe shira të përkohshëm në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar bregdetin ku vijojnë kt

GENOVA, FUNDI I KONCESIONEVE PËR VEPRAT PUBLIKE?
  • 2018-08-18

GENOVA, FUNDI I KONCESIONEVE PËR VEPRAT PUBLIKE?

Nga Klodian TOMORRI Më pak se 24 orë nga tragjedia që shkaktoi shembja e urës Morandi në Genova, qeveria italiane paralajmëroi dy masa të forta mbi koncesionarin privat që ka mirëmbajtjen e urës. Së pari vendosjen e një gjobe të jashtëzakonshme 150 milionë euro dhe së dyti shtetëzim

Nga Jennifer Lawrence te Kate Winslet, yjet alergjikë ndaj rrjeteve sociale 
  • 2018-08-18

Nga Jennifer Lawrence te Kate Winslet, yjet alergjikë ndaj rrjeteve sociale 

Ata refuzojnë të hapin një llogari në Instagram ose Twitter: ja cilët janë të famshmit që preferojnë të mbrojnë privatësinë e tyre ose nuk kanë një marrëdhënie të mirë me kompjuterët dhe smartfonët Michelle Hunziker ka postuar fotot në Instagram nga Maldive dhe Salma Hayek nga

Nëntë këshilla për dhëmbë të shëndetshëm gjatë pushimeve
  • 2018-08-18

Nëntë këshilla për dhëmbë të shëndetshëm gjatë pushimeve

Dekalogu i ekspertëve për t’i pasur ata të shëndetshëm edhe gjatë udhëtimit dhe për të parandaluar rrezikun ndaj të nxehtit, traumave dhe akulloreve Klima e nxehtë dhe ndryshimi në zakonet e të ngrënit rrezikojnë shëndetin e dhëmbëve gjatë verës. Për ta nxjerrë në pah k

No Pic available
  • 2018-08-18

Tirana pret më 7 tetor maratonën e tretë, ja kategoritë ku mund të garoni

Për të tretin vit radhazi kryeqyteti do të mirëpresë maratonën e Tiranës e cila zhvillohet më 7 tetor 2018. Ashtu si edhe në vitet e tjera pjesë e kësaj maratone do të jenë disa kategori, përkatësisht 3 të tilla: Half Marathon (21, 0975 km), Tirana 10K të ndara në nën kategori fem

Ja përse verën e ardhshme të gjithë italianët do vizitojnë Shqipërinë
  • 2018-08-18

Ja përse verën e ardhshme të gjithë italianët do vizitojnë Shqipërinë

Ashtu siç është bërë traditë, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën në këtë fundjave me diell, duke postuar në Facebook një reportazh dedikuar Shqipërisë turistike. Shkrimi këtë herë është botuar nga agi.it, një sait italian, që rendit të gjitha arsyet përse verën e ardhshme

Mashtrim me sallamin, në treg produkte që shiten nën koston e prodhimit
  • 2018-08-18

Mashtrim me sallamin, në treg produkte që shiten nën koston e prodhimit

AKU njoftoi kapjen e 27 tonëve mish pule me salmonelë dhe urdhëroi kthimin mbrapsht të saj për në Brazil, vendin e origjinës. Ndryshe nga aksionet e një dite më parë kur u bllokuan frigoriferët e ndryshkur të restoranteve kioska në bregdet, AKU në aksionin e fundit nuk tregoi se kush

Kalendari