Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 20 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
E ARDHMJA E DOLLARIT
  • 2018-08-20

E ARDHMJA E DOLLARIT

Nëse stabiliteti i monedhave është i kushtëzuar nga besimi kundrejt emitenteve të tyre, atëherë perspketiva e Dollarit nuk është e mirë. Nga Uashingtoni Donald Trump lufton kundër pjesës tjetër të botës. Në kulmin e luftës tregtare me Kinën presidenti amerikan atakon Rusinë dhe Tu

Kurban Bajrami, nesër falja e namazit në Sheshin Skënderbej
  • 2018-08-20

Kurban Bajrami, nesër falja e namazit në Sheshin Skënderbej

Besimtarët myslimanë kremtojnë të martën festën e Kurban Bajramit. Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj ka uruar këtë festë simbol të sakrificës. Ai shprehet se Kurban Bajrami është simbol i heroizmit, sakrificës, sinqeritetit, devotshmërisë dhe përkushtimit ndaj

A ju tradhton partneri? 4 treguesit si ta kuptoni
  • 2018-08-20

A ju tradhton partneri? 4 treguesit si ta kuptoni

Keni pak kohë që dyshoni për besnikërinë e partnerit? Sjellja e tij ju ka ngjallur dyshime? Keni përshtypjen se po ju lë pas dore, nuk ju kushton kohë dhe mund të ketë ndonjë tjetër? Para se të largoheni prej tij dhe të futeni në kriza të mëdha, tregohuni të vëmendshme me gjuhën

Zgjoheni shpesh natën për të urinuar? Mund të keni këto sëmundje!
  • 2018-08-20

Zgjoheni shpesh natën për të urinuar? Mund të keni këto sëmundje!

Në rastin kur nevoja për të urinuar ju nxjerr gjumin, duhet trajtuar, pasi nuk është shenjë që duhet injoruar, madje edhe ngjyra e urinës suaj do të thotë shumë për shëndetin. Rreth një në tre të rritur mbi moshën 30 vjeç thonë se duhet të ngrihen në mes të natës për të urin

Para 50 vitesh tanket sovjetike përgjakën Pranverën e Pragës
  • 2018-08-20

Para 50 vitesh tanket sovjetike përgjakën Pranverën e Pragës

Çekia kujton sot asgjësimin e Pranverës së Pragës para plot 50 vitesh. Trupat sovjetike ndërhynë dhe shuan tendencat për reformat socialiste. Por hijet e kohës së komunizmit shihen edhe sot. Gjysmë milioni ushtarë, para tyre tanket e armatës sovjetike. Me ftesën e Partisë Komuniste, n

No Pic available
  • 2018-08-20

Vaji fals me rrezik, specialistët: Dëmton zemrën, shkakton sëmundje të rënda

Një pjesë e vajit që etiketohet si vaj ulliri dhe që shitet në treg, në fakt nuk është aspak i tillë. Top Channel e faktoi këtë me analiza nga institucionet shtetërore të disa lloje të vajit. Përveç mashtrimit financiar, që i bëhet konsumatorëve pas vajrave false ka edhe një rrez

No Pic available
  • 2018-08-20

Bamirësi për Kurban Bajram, kasapi që i shpërndan mish falas besimtarëve

Besimtarët po bëjnë përgatitjet e fundit për Kurban Bajramin, që është festa më e rëndësishëm në kalendarin islam. Ata po blejnë bagëti, që i therin dhe mishin e ndajnë në tre pjesë, një për vete dhe dy për njerëzit në nevojë, që të festojnë edhe ata si gjithë të tjerë

Kalendari