Sociale

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 14 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-09-14

Veliaj: Monumenti i Skënderbeut do të vendoset në Budapest

Tirana dhe Budapesti do të thellojnë bashkëpunimin mes tyre në zbatimin e projekteve me rëndësi të përbashkët, veçanërisht në fushën e furnizimit me ujë të pijshëm, pastrimit, transportit publik, kulturës dhe turizmit. Së shpejti, në Budapest do të vendoset monumenti i Heroit to

TË HETOHEN PASURITË E FAMILJARËVE TË POLITIKANËVE?
  • 2018-09-14

TË HETOHEN PASURITË E FAMILJARËVE TË POLITIKANËVE?

Në  Indeksin e Korrupsionit – 2017 të Transparency International për 180 vende të botës, rajoni i Ballkanit Perëndimor rezulton me nivel të lartë korrupsioni. Në një sistem vlerësimi nga 0 në 100 pikë, ku sa më të ulta pikët aq më i lartë korrupsioni, Maqedonia ka marrë 35

Tragjedi apo raketë? Misteri i rrëzimit të avionit francez 50 vjet më parë
  • 2018-09-14

Tragjedi apo raketë? Misteri i rrëzimit të avionit francez 50 vjet më parë

Në fluturim AF 1611 humbën jetën 95 persona. Dëshmitari: Ishte një sulm me raketë Paris, 11 shtator 1968, aeroplani Caravelle, fluturimi AF 1611 i nisur 20 minuta më parë nga Ajaccio, në Korsikë, ka filluar tashmë procesin e uljes në Nicë, kur, në orën 9:30, komandanti Michel Salomon

10 plazhet më të mrekullueshme dhe më të çuditshme! (Foto)
  • 2018-09-14

10 plazhet më të mrekullueshme dhe më të çuditshme! (Foto)

Ngjyra të pazakonta, shkëmbinj me forma të çuditshme dhe peizazhe pothuajse surreale: dhjetë vende të parajsës në katër qoshet e botës Megjithëse jemi në përfundim të saj, vera vazhdon të na japë skenarë të diellit dhe detit, të gjitha për tu dëshiruar dhe ëndërruar. Këtu jan

Veliaj: Nesër aksion pastrimi në gjithë kryeqytetin
  • 2018-09-14

Veliaj: Nesër aksion pastrimi në gjithë kryeqytetin

Tirana do të jetë gati të hënën për të pritur nxënësit për vitin e ri shkollor. Krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, të shtunën Tirana do të zhvillojë një aksion të gjerë pastrimi në zona të ndryshme të kryeqytetit, kryesisht pranë shkollave. Gjat

No Pic available
  • 2018-09-14

Rama: Celularët do hiqen edhe në institucionet e shtetit

Kryeministri Edi Rama bëri me dije gjatë takimit me mësues se celularët do hiqen jo vetëm nga shkollat, por edhe nga institucionet e shtetit. Ai njoftoi se po përgatitet vendimi për heqjen e celularëve edhe nga institucionet e shtetit, të cilat tha ai, janë bërë si klube interneti për

Rama: Mësuesit ishin kthyer në mish për top, sot ndihen të sigurt
  • 2018-09-14

Rama: Mësuesit ishin kthyer në mish për top, sot ndihen të sigurt

Në prag të nisjes së viti të ri shkollor, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me mësuesit e punësuar nga portali Mësues për Shqipërinë. Rama theksoi se mësuesit dikur trembeshin për vendin e punës, ndërsa sot situata është komplet ndryshe. Kryeministri u shpreh se mësuesit is

Kalendari