Sociale

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 19 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Burrel, shefi i personelit në bashki pronar i vendeve të punës
  • 2018-09-19

Burrel, shefi i personelit në bashki pronar i vendeve të punës

Në kundërshtim me ligjin, drejtori i burimeve njerëzore në Bashkinë Burrel ka shfrytëzuar nevojën për punë të nënës së dy fëmijëve. Ai e ka detyruar që të pranojë një marrëveshje, ku dy muaj do të punonte ajo si zëvendësuese e dy muaj një tjetër. Në fund, i ka ndërprerë

NJË VEND I VARFËR SUNDOHET MË KOLLAJ
  • 2018-09-19

NJË VEND I VARFËR SUNDOHET MË KOLLAJ

Nga Jorida TABAKU Ditën e parë të shkollës ku propaganda e qeverisë u fokusua vetëm në një shkollë të Tiranës, shkova në Zall-Herr. Pikërisht atje kupton gjendjen e mjerueshme se ku është katandisur Shqipëria në pesë vjet. Nga shkolla e Zall-Herrit e kupton se çfarë do të thotë

Pse zgjohemi me dhimbje koke?
  • 2018-09-19

Pse zgjohemi me dhimbje koke?

Dita e mirë shihet që në mëngjes. Nëse e filloni ditën me dhimbje koke dhe tempuj që pulsojnë në njërën ose në të dy anët, nuk do të thotë se do të jetë një mëngjes i mirë. Pse zgjohemi me dhimbje koke? Përgjigjen na e jep Dr. Vincenzo Tullo, një specialist i neurologjisë dhe

Borakë, protestë për shkollën. Nxënësit nuk duan të shkojnë në Maminas
  • 2018-09-19

Borakë, protestë për shkollën. Nxënësit nuk duan të shkojnë në Maminas

Dhjetëra nxënës të fshatit Borakë të Bashkisë Shijak nuk e kanë nisur ende procesin mësimor në këtë vit të ri shkollor. Shkolla Adem Sablie fshatit të tyre është mbyllur për shkak të rrënimit dhe, prej një viti, nxënësve u është caktuar ta zhvillojnë procesin mësimor në n

Horoskopi, vaniteti është shkruar në yje
  • 2018-09-19

Horoskopi, vaniteti është shkruar në yje

A jeni një maniak i estetikës si Peshorja dhe Luani apo i rreptë si Akrepi? Marrëdhënia me pasqyrë ndikohet nga Zodiak Mburrja, që është vetëkënaqësia e vetes, e bukurisë estetike dhe cilësive, nuk përjetohet nga të gjithë në të njëjtën mënyrë. Në të vërtetë ka njerëz që

Rama: Pas 20 vitesh, investime në infrastrukturën rrugore në Pogradec (Video)
  • 2018-09-19

Rama: Pas 20 vitesh, investime në infrastrukturën rrugore në Pogradec (Video)

Përmes rrjetit social Facebook, kryeministri Edi Rama uroi një ditë të mbarë me një video ku tregon ndryshimin që ka pësuar aksi që përshkon qytetin e Pogradecit deri në krye të Qafë Plloçës. Mirëmëngjes dhe me kalimin nga 3D në realitetin përgjatë aksit që përshkon qytetin e

Durrës, nis pastrimi i kolektorit që ndërtuan italianët
  • 2018-09-19

Durrës, nis pastrimi i kolektorit që ndërtuan italianët

Me ardhjen e stinës së shirave, rreziku i përmbytjeve të rrugëve dhe bizneseve të ngritura përgjatë tyre në Durrës shtohet dhe bashkë me to edhe nevoja për pastrimin e rrjetit të kanalizimeve në qytet. Prej ditësh, ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve ka nisur fazën e parë të p

Kalendari