Sociale

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 21 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-09-21

PRAPË NË RREZIK KOALICIONI NË GJERMANI?

Pas largimit nga posti, por me ngritje në detyrë të kreut Mbrojtjes Kushtetuese gjermane, Hans-Georg Maaßen, rriten zërat që kërkojnë nga Partia Socialdemokrate, pjesë e koalicionit të mos e pranojë këtë zgjidhje. Horst Seehofer (CSU) dhe Andrea Nahles (SPD) në zyrën e kancelares Koa

Statusi i naftëtarit, sërish protesta në Fier
  • 2018-09-21

Statusi i naftëtarit, sërish protesta në Fier

Rreth 100 ish-naftëtarë të Fier-Patos-Marinëz protestuan përpara prefekturës Fier për statusin e naftëtarit. Sipas ish-naftëtarëve qeveria shqiptare ka lënë në harrese këta naftëtarë duke vonuar dhënien e statusit. Prej një viti e gjysmë nga vendimi i qeverisë për dhënien e st

Nga pesimisti te kritiku,10 të dhëna kur miqësitë na lëndojnë
  • 2018-09-21

Nga pesimisti te kritiku,10 të dhëna kur miqësitë na lëndojnë

Miqtë që janë shumë egocentrikë dhe negativë mund të na bëjnë shumë dëm për shëndetin tonë mendor: me qëndrimin e tyre ata rrezikojnë të na vjedhin lumturinë dhe është më mirë të ndahemi prej tyre, edhe pse ndonjëherë mund të jetë po aq e dhimbshme sa kur ndahemi me partn

Veliaj: Javën tjetër nis ndërtimi i terminalit të autobusëve (Foto)
  • 2018-09-21

Veliaj: Javën tjetër nis ndërtimi i terminalit të autobusëve (Foto)

Pas përfundimit të një sërë projektesh të rëndësishme për kryeqytetin, si ai i sheshit “Skënderbej”, Pazari i Ri, apo edhe vijimi i projektit për Bulevardin e Ri, Bashkia e Tiranës do të nisë javën tjetër punën për zbatimin e një tjetër projekti madhor. Bëhet fjalë

Alarm i OBSH-së për meshkujt që rrezikojnë nga alkooli dhe duhani
  • 2018-09-21

Alarm i OBSH-së për meshkujt që rrezikojnë nga alkooli dhe duhani

Është ky përfundimi që del nga studimi i parë i Organizatës Botërore të Shëndetësisë i dedikuar për shëndetin e meshkujve në 53 shtetet e rajonit europian. Burrat jetojnë më gjatë se në të kaluarën, por vazhdojnë të vdesin për shkaqe që mund të parandalohen. Ata nuk praktik

Moti ndryshon javën tjetër, ulen temperaturat
  • 2018-09-21

Moti ndryshon javën tjetër, ulen temperaturat

Duket se vera do të përfundojë këtë fundjavë, teksa javës tjetër ndryshojnë kushtet e motit. Sipas Meteoalb, nesër dhe gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat gjatë orëve të pasdites dhe kry

Rama publikon pamjet e rrugës Korçë-Ersekë: Përfundon vitin e ardhshëm
  • 2018-09-21

Rama publikon pamjet e rrugës Korçë-Ersekë: Përfundon vitin e ardhshëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamje nga pjesa e ndërtuar e rrugës Korçë-Ersekë, duke garantuar se është zgjidhur përfundimisht përmes zgjerimit me 3 korsi kalimi në pjesën e saj më të vështirë gjatë dimrit. Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga 17.6 km e para

Kalendari