Sociale

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 23 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-09-23

GJERMANI THIRRI ARSYES!

Në sondazhin e ARD-së për tendencat elektorale në Gjermani populistët e djathtë të AfD-së për herë të parë renditen para socialdemokratëve, SPD. Demokratët në Gjermani tani duhet të ruajnë arsyen, mendon Jens Thurau. Ta themi qysh në krye të herës: populistët e djathtë të R

No Pic available
  • 2018-09-23

Policia Bashkiake i udhëzon ambulantët të shesin në tregje

Përpjekja për të mbajtur pastër qytetin dhe disiplinimi i tregtarëve ambulantë që shesin në rrugë e trotuare, jashtë çdo lloj kushti minimal të higjienës, duke rrezikuar seriozisht jetën e qytetarëve, e kanë shtyrë Policinë Bashkiake të japë një zgjidhje të re. Duke qenë se n

Të tradhtuar? Ja si duhet të veproni
  • 2018-09-23

Të tradhtuar? Ja si duhet të veproni

Le të marrim një çift normal, që është bashkë prej shumë kohësh. Lidhja e tyre tashmë është kthyer në një rutinë, megjithatë përgjithësisht gjendja duket e mirë dhe e qëndrueshme, deri sa vjen momenti kur njëri nga partnerët tradhton (shndërrohet në një dashnor, ose rend pa

No Pic available
  • 2018-09-23

Të martohem apo të mos martohem?

Historia e dashurisë së Charels Darwin dhe Emës është një ndër të bukurat Shkencëtari i njohur anglez nuk mund të rrinte pa gruan që e rrëmbeu me një vështrim. Ja çfarë i shkruan ai më 2 janar 1839 Emma Wedgwood. … Nuk mund ta shpreh se sa e shijova vizitën në Maer, sepse n

Aplikacion i ri për transportin publik në Tiranë
  • 2018-09-23

Aplikacion i ri për transportin publik në Tiranë

Tirana Public Transport është aplikacioni më i ri që u vjen në ndihmë të gjithë banorëve të kryeqytetit që përdorin transportin publik. Me moton që programuesit duhet të bëjnë diçka të mirë edhe për komunitetin, Akili u ka ardhur në ndihmë qytetarëve të Tiranës me aplikacio

Ilaçe kontrabandë, aksion i Task Forcë-s në të gjitha farmacitë
  • 2018-09-23

Ilaçe kontrabandë, aksion i Task Forcë-s në të gjitha farmacitë

Ilaçet kontrabandë, xhiroja e të cilave shkon deri në 5 milioë euro ne vit, por edhe për ato që shiten pa recetën e mjekut po kalojnë në sitë të gjitha farmacitë në vend. Një task-forcë e ngritur, ka nisur aksionin në kryeqytet, ku më shumë se gjysma e farmacive të kontrolluara

Të gjithë duan të ikin, por infermieri nga Bulqiza refuzon Gjermaninë!
  • 2018-09-23

Të gjithë duan të ikin, por infermieri nga Bulqiza refuzon Gjermaninë!

Çdo mëngjes Selmani vesh bluzën e bardhë dhe nis shërbimin mjekësor pranë Spitalin të Bulqizës. 19-vjeçari nuk e ka përfunduar ende gjimnazin por kjo nuk e ka penguar atë që të ndjek ëndrrën e tij për tu bërë mjek. Unë ndjek arsimin profesional në drejtimin shërbim social-shë

Kalendari