Sociale

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 12 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
SHQIPËRIA, OTURAKU I BOTËS
  • 2018-10-12

SHQIPËRIA, OTURAKU I BOTËS

Dr Bledar Kurti Dr. Bledar KURTI Një univers pa fillim e pa fund; miliona galaksi; miliarda yje; tetë planete (i nënti mendohet se është zbuluar së fundmi); shtatë kontinente (ndonëse disa mendojnë se janë gjashtë pasi Evropa dhe Azia janë të lidhura); pesë oqeane; shtatë detra; dyqin

No Pic available
  • 2018-10-12

10 gabimet që nuk duhet të bëjmë kur jemi në restorant

Të uleni vetë Nëse kamerieri është i zënë, të uleni vetë në tavolinë mund të duket si një mënyrë e lavdërueshme për ta ndihmuar atë, por në fakt është e kundërta e saktë, sepse kamerierët kanë një sistem të saktë për shpërndarjen e konsumatorëve në tavolina të ndrysh

Historia e Ruby-t dhe Ronaldos: Më dha 4000 euro pas një nate, por
  • 2018-10-12

Historia e Ruby-t dhe Ronaldos: Më dha 4000 euro pas një nate, por

Fjalët në një procesverbal të vitit 2010. Ish-modelja atëherë minorene foli për një marrëdhënie me lojtarin, por pastaj burrit të saj i thotë: Kam shpikur gjithçka. Dhe sot në një mesazh avokatit: Jam e mërzitur, emri im është shfrytëzuar Ishte ora 09:50 e 22 korrikut 2010. Karim

Shembet objekti pa leje i Shullazit në Laprakë. Veliaj: Nuk ka më të fortë!
  • 2018-10-12

Shembet objekti pa leje i Shullazit në Laprakë. Veliaj: Nuk ka më të fortë!

Bashkia e Tiranës ka ndërmarrë një aksion, ku ka prishur një strukturë metalike pa leje në një zonë të Laprakës, që ishte në pronësi të disa të fortëve të zonës.  Konkretisht inspektorët e bashkisë ishin kërcënuar disa herë nga të fortët e lagjes, që janë identifikuar si

Siguria ushqimore në shkolla, AKU mbyll dhe gjobit disa subjekte
  • 2018-10-12

Siguria ushqimore në shkolla, AKU mbyll dhe gjobit disa subjekte

Në kuadër të sigurisë ushqimore dhe monitorimit të të gjithë operatorëve të biznesit ushqimor pranë institucioneve arsimore në vend si shkolla, kopshte, çerdhe AKU ka kryer në rang vendi 227 inspektime. Në njoftimin e AKU-së thuhet se “nga trupat inspektuese janë marrë 65 masa

Rama publikon foton: Si do jenë pikat e basteve në datën 1 janar
  • 2018-10-12

Rama publikon foton: Si do jenë pikat e basteve në datën 1 janar

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foton e një pike basti e cila është mbyllur nga ana e tatimorëve. Rama thotë se në 1 janar kjo do të jetë pamja e çdo bastoreje e kumarhaneje që sdo ketë ndërruar destinacion. Sipas tij “tatimet do të mbyllin dhe referojnë në prokurori, çdo pi

Mjekët tradhtojnë pacientët, trafikojnë të dhëna nga spitalet publike te privatët
  • 2018-10-12

Mjekët tradhtojnë pacientët, trafikojnë të dhëna nga spitalet publike te privatët

Mjekët shqiptarë nuk ruajnë privatësinë e pacientëve. Duke trafikuar pacientë nga klinikat publike drejt atyre private ata shpërndajnë të dhëna personale që lidhen me diagnozën si dhe numrin e telefonit. Mund tju ketë ndodhur që pasi keni bërë një vizitë mjekësore në sistemin p

Kalendari