Sociale

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 15 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-10-15

Nis sot viti i ri akademik

Nis sot viti i ri akademik 2018-2019 për rreth 83 mijë studentë në ciklin e parë (bsc dhe profesionale). Rreth 22 mijë prej studentëve prekin për herë të parë auditoret e universitetit. Këtë vit hapen 103 programe të reja studimi, 49 në profesional dhe 54 në bachelor. Ndërkohë që

GËNJESHTARI NUMËR NJË DO PËRGJEGJËSI PËR FJALËN
  • 2018-10-15

GËNJESHTARI NUMËR NJË DO PËRGJEGJËSI PËR FJALËN

Nga Ylli MANJANI Ooo kush flet për përgjegjësi fjalësh! Gënjeshtari numër një! Autori i manualit të shpifjes me titull Kurbani. Rrenat e Tij po marrin në qafë gjithë njerëzit. Pa dyshim që duhet të përgjigjet për fjalët dhe urdhërat që lëshon. Ka marrë borxh në emër dhe për l

Magjia e akrobatëve të Cirkut Kombëtar zbret te Liqeni
  • 2018-10-15

Magjia e akrobatëve të Cirkut Kombëtar zbret te Liqeni

Parku i Liqenit Artificial në Tiranë është shndërruar tashmë një nga zonat më të preferuara të kryeqytetasve në çdo orë. Këtë të mërkurë, ora 18:00, Bashkia e Tiranës dhe Cirku Kombëtar sjellin shfaqjen Nata e Zjarreve, një event dedikuar fëmijëve të cilët do të kenë mund

No Pic available
  • 2018-10-15

Seksi dhe pjelloria mashkullore, 5 mitet më të zakonshme

Mitet mbi shëndetin seksual mashkullor janë të shumta dhe kura kryesore është marrja e informacionit të saktë. Këtë theksuan kspertët gjatë Kongresit të Shoqërisë Italiane të Andrologjisë (SPB), duke shpjeguar se për fat të keq ende shuma pak meshkuj kthejnë vëmendjen nga Androlo

Rama: Shëndetësia, si dita me natën krahasuar me 5 vjet më parë (Video)
  • 2018-10-15

Rama: Shëndetësia, si dita me natën krahasuar me 5 vjet më parë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë një javë të mbarë me një video, ku prezantohet shërbimi i ri i senologjisë në spitalin e Durrësit. Rama shkruan se ka ende shumë punë për të bërë në spitale, por sipas tij ndryshimet janë të dukshme krahasuar me 5 vite më parë. Mirëm

Një koleksion i rrallë dhe i veçantë i trashëgimisë së vlerave kulturore
  • 2018-10-15

Një koleksion i rrallë dhe i veçantë i trashëgimisë së vlerave kulturore

Bajram Peçi Vite më parë, kur ndodhte të përmendej termi Koleksionist, gjithkujt qytetari, të ardhur kryesisht nga familjet me prejardhje ose gjendje që i përkisnin shtresave të mesme të popullsisë, do i ndërmendeshin filatelistët, mbledhësit e pullave postare. Vetëm kaq! Këta kishin

Ja si do jetë pamja e re te sheshi i Zogut të Zi (FOTO)
  • 2018-10-15

Ja si do jetë pamja e re te sheshi i Zogut të Zi (FOTO)

Herës tjetër, kur tu bjerë rruga nga rrethrrotullimi i Zogut të Zi, mos e humbni skulpturën e ideuar dhe realizuar nga artisti shqiptar me famë botërore, Helidon Xhixha. Ajo titullohet Cosmic S dhe nga sot do të qëndrojë në lulishten e rrethrrotullimit në hyrje të Tiranës, e cila fal

Kalendari